Limanowa: będą ekologiczne autobusy, dworzec autobusowy oraz nowe parkingi

Od stycznia 2018 do grudnia 2019 w Limanowej będą prowadzone prace przy budowie dworca autobusowego. Zostaną również zakupione nowoczesne autobusy i powstaną nowe parkingi. Inwestycje te związane są z projektem "Niskoemisyjny transport miejski w Limanowej”. Miasto otrzymało na jego realizację 11,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, co stanowi 85 procent kosztów całości inwestycji. 

Renault2

Władze Limanowej planują wybudować niewielki dworzec autobusowy wraz z poczekalnią. Będzie on zlokalizowany w pobliżu skrzyżowania ulic Kopernika, Targowej i Źródlanej. Powstaną także trzy parkingi typu park&ride, które umożliwią pozostawienie własnego pojazdu i kontynuowanie podróży komunikacją zbiorową bez ponoszenia dodatkowych opłat.

Kolejnym krokiem w kierunku upowszechnienia niskoemisyjnego transportu w Limanowej, ma być zakup pięciu niskopodłogowych autobusów przeznaczonych do jazdy tylko po mieście. Mają to być docelowo pojazdy elektryczne lub zasilane sprężonym gazem ziemnym.  Miasto chce udostępniać autobusy  przewoźnikom lub operatorom odpowiedzialnym za przewóz osób.

Przystanki w Limanowej zostaną wyremontowane i wyposażone w elektroniczne tablice świetlne monitorujące autobusy i informujące o czasie przyjazdu.

-Taka komunikacja miejska ma być przede wszystkim spójna, a wprowadzony szereg udogodnień dla podróżujących ma zachęcić do korzystania z transportu publicznego. Wpłynie to na ograniczenie emisji spalin, zmniejszenie natężenia ruchu i hałasu w mieście - twierdzą władze Limanowej.

Czytaj również: W Starym Sączu będzie dworzec autobusowy i Park & Ride 

Fot. UM Limanowa. 
MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.