Sądeckie Wodociągi gaszą od wczoraj pragnienie studentów PWSZ

Od wczoraj, studenci Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Nowym Sączu mogą korzystać z dwóch zdrojów wody pitnej. Urządzenia zostały zamontowane przez Spółkę Sądeckie Wodociągi, z którą przedstawiciele sądeckiej uczelni podpisali w czerwcu tego roku porozumienie o współpracy. PWSZ to jedno z 64 miejsc na terenie Nowego Sącza i okolic gdzie Sądeckie Wodociągi zamontowały zdroje wody pitnej.

wsb3

– Dziękujemy za udostępnienie urządzeń dla studentów – mówi dr Tomasz Cisoń dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ. – Mamy nadzieję, że jest to kolejny, ale nie ostatni element współpracy uczelni i przedsiębiorstwa.

Sądeccy żacy już od kilku lat odbywają praktyki w obiektach spółki.

 Uzupełnieniem wspólnych przedsięwzięć jest montaż zdrojów wody pitnej, z których już mogą korzystać studenci i kadra naukowa uczelni – mówi Małgorzata Cygnarowicz, specjalista ds. promocji Spółki  Sądeckie Wodociągi.

Zamontowaliśmy już 64 takie urządzenia zarówno w Nowym Sączu, jak i okolicznych miejscowościach – dodaje Małgorzata Cygnarowicz. – W mieście ze zdrojów wody pitnej korzystać mogą osoby odwiedzające sądecki magistrat, Starostwo Powiatowe, Szpital im. J. Śniadeckiego, a także uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i placówek ponadgimazjalnych. Podobne urządzenia zamontowano również na zewnątrz obiektów, chociażby na rynku czy przy bazylice św. Małgorzaty.

Z możliwości udostępnienia w ten sposób mieszkańcom wody pitnej skorzystały również okoliczne gminy – Stary Sącz, Nawojowa i Korzenna. Z podobnego udogodnienia cieszą się także  turyści wybierający się na Przehybę – mogą napić się i napełnić bidony w Gaboniu.

Dostarczamy wodę bardzo dobrej jakości, spełniającą wszystkie wymagane parametry – zapewnia Małgorzata Cygnarowicz.

Sądeckie Wodociągi współpracują z różnymi instytucjami i organizacjami promującymi zdrowy styl życia. W tym roku, do picia wody z kranu przekonywały sądeckich żaków przedstawicielki Klubu Aktywnych Mam, tegorocznego partnera akcji społecznej Spółki „Czysta woda – zdrowe życie”.

fot. Sądeckie Wodociągi

KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]