Lawina hojności po naszej publikacji. Nowy dom dla Smydów

40 596 zł – tyle do minionego wtorku udało się zebrać pieniędzy na budowę nowego domu dla Szymona Smydy z Woli Marcinkowskiej.

Na tę kwotę złożyło się 777 osób. Zbiórka trwa nadal. Jeśli uda się zebrać 100 tysięcy złotych, jest szansa, że młody człowiek, który wziął na siebie ciężar utrzymania mamy i chorej babci, będzie mógł wyprowadzić się z rudery zagrożonej katastrofą budowlaną i zbudować nowy dom.

Nasza publikacja w portalu dts24 uruchomiła lawinę dobra. Dramatyczną sytuacją, w jakiej znalazła się rodzina z gminy Chełmiec, zainteresowały się lokalne i ogólnopolskie media.  Grupa ludzi ze Śląska, którzy zainicjowali akcję pomocy cały czas organizuje dla Szymona aukcję przeróżnych przedmiotów i usług. Można ją znaleźć na facebooku wpisując w wyszukiwarkę tytuł „pomóż spokojnie zasnąć” i pomóc na dwa sposoby: albo ofiarować coś na licytację, albo samemu wylicytować książki, płyty, rysunki, sesje zdjęciowe, biżuterię, bibeloty….

Chcecie pomóc? Nie znacie jeszcze tej historii? Przeczytajcie koniecznie!

 

Wola Marcinkowska: w stareńkiej chacie, która w każdej chwili może runąć, mieszkają dobrzy ludzie. Potrzebna pomoc!

 

Sięgnijcie też po „Dobry Tygodnik Sądecki”:

Ulubiony tygodnik do wzięcia. Za darmo!

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.