Region. Dwa dni i dwie kolizje spowodowane przez nietrzeźwe panie

Region. Dwa dni i dwie kolizje spowodowane przez nietrzeźwe panie

Dwie nietrzeźwe kobiety doprowadziły do dwóch kolizji w naszym regionie. Sprawczyniom zdarzeń zostało zatrzymane prawo jazdy. Kobiety odpowiedzą przed sądem.

Wypadki i kolizje drogowe najczęściej powodowane są przez nadmierne przekroczenie prędkości oraz jazdę pod wpływem alkoholu. Limanowscy policjanci zatrzymali w miniony weekend aż dwie kobiety, które w stanie nietrzeźwym wsiadły za kierownicę.

,,W sobotę (16.03) o godzinie 18:50 w miejscowości Laskowa 63-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes zjechała na lewe pobocze, a następnie zjechała po nasypie i doprowadziła do wywrócenia pojazdu na bok. Kierująca była nietrzeźwa. Badanie wykazało aż 1,8 promila alkoholu w organizmie” – informują służby prasowe KPP w Limanowej. Ponadto ,,W niedzielę (17.03) o godzinie 23:30 w miejscowości Podobin kierująca pojazdem marki Audi A4 uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzaną. 24-latka przyznała się do spowodowania kolizji. Uciekała bo była nietrzeźwa, badanie wykazało 0,9 promila alkoholu w organizmie”.

Funkcjonariusze przypominają, że za jazdę pod wpływem alkoholu ,,grozi wysoka grzywna, sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz karą pozbawienia wolności do 3 lat”. 

fot. arch. dts24

Czytaj też: Bohaterowie! To oni wyciągnęli dwóch mężczyzn z płonącego samochodu

Reklama