Łącznik sądeckich obwodnic północnej i zachodniej może być gotów już w 2019r.

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk poinformował, że jeszcze w tym roku zostanie rozpisany przetarg na połączenie dwóch sądeckich obwodnic: północnej i zachodniej. Chodzi o budowę odcinka drogi o długości zaledwie 1800 metrów, który może znacząco odciążyć z ruchu samochodów centrum Nowego Sącza.

– Najprawdopodobniej po wakacjach zostanie rozpisany przetarg i wyłoniony wykonawca połączenia obwodnicy północnej i zachodniej – mówi wiceminister Wiesław Janczyk.

Początkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie informowała, że na budowę tego fragmentu trasy trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat, ale w obliczu nacisków samorządów postawiono przed dyrekcją wyzwanie, aby latem tego roku przetarg był gotów.


Aby obie obwodnice mogły spójnie spełniać swoje role i wyprowadzić ruch z centrum miasta, konieczne jest ich połączenie na niespełna dwukilometrowym odcinku, który pozwoli między innymi ominąć ruchliwe obecnie skrzyżowanie pod Urzędem Gminy w Chełmcu.

Jeśli sprawdzą się zapowiedzi Wiesława Janczyka, połączenie obwodnic nastąpi już w 2019 roku.

Czytaj również: 

Już wkrótce przetarg na budowę nowego mostu w Kurowie

Fot. Ilustracyjne – Z arch. UM NS. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.