Już wkrótce przetarg na budowę nowego mostu w Kurowie

Wedle zapowiedzi wiceministra finansów Wiesława Janczyka, przetarg na budowę nowego mostu w Kurowie ma zostać ogłoszony jeszcze tej zimy. 

WSB2020

- Z moich informacji wynika, że przetarg na budowę tego mostu zostanie rozpisany w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Myślę, że w granicach lutego, marca, będziemy wybierać wykonawcę tej inwestycji - mówi Wiesław Janczyk. -Przypomnę, że przeprawa przez Dunajec, o długości około 4 kilometrów, ma usprawnić komunikację w kierunku Brzeska i skrócić czas dojazdu do autostrady. Bardzo nam na tym zależy. 

-Budowę chcielibyśmy rozpocząć w przyszłym roku, a zakończyć w 2019 roku - mówił w czerwcu dyrektor GDDKiA Tomasz Pałasiński. Koszt wybudowania mostu to kwota 150 mln zł.

Janczyk ma także nadzieję na rychłe wyłonienie wykonawcy połączenia obwodnicy zachodniej i północnej.

- Jestem po rozmowach z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Chcemy aby w przyszłym roku został rozpisany przetarg i został wybrany wykonawca na połączenie obwodnicy północnej i zachodniej. Mam zapewnienia, że to się uda - dodaje wiceminister finansów.

O moście w Kurowie pisaliśmy m.in.: 

Kurów: nowy most ma być gotów w 2019 roku. Będzie najpiękniejszy w Małopolsce?

Fot. GDDKiA.  

KZK

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.