Łącko, Zagorzyn: będą ścieżki rowerowe i siłownie pod chmurką

Gminie Łącko przyznano ponad dwa miliony zł. dofinansowania na budowę ścieżki biegowo-rowerowej o łącznej długości 3,3 km. W Łącku oraz Zagorzynie powstaną także dwie siłownie zewnętrzne. 

Kwota dofinansowania to 2 359 903,67 zł. Szacunkowa wartość całej inwestycji wynosi 3 403 243,34 zł. Dofinansowanie zostało zapewnione z funduszy Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

– Zostaną wykonane dwie siłownie zewnętrzne w Łącku oraz w Zagorzynie. Zamontowane zostaną również elementy małej architektury, takie jak ławki parkowe, stojaki na rowery, kosze na śmieci oraz nowe oświetlenie uliczne w kierunku osiedla Boconiec w Łącku. Istniejące oświetlenie przy drodze powiatowej zostanie zmodernizowane poprzez zamontowanie nowych opraw oświetleniowych typu LED – informuje wójt Łącka Jan Dziedzina.

Planowany termin wykonania zadania to listopad 2017 r.

– Już w maju ogłosiliśmy postępowanie przetargowe, które wyłoni wykonawcę. Po otrzymaniu umowy dofinansowania zadania z Urzędu Marszałkowskiego podpiszemy umowę z wykonawcą robót – dodaje włodarz Łącka.

Fot. Gmina Łącko. 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.