Łącko. Nad Dunajcem powstało miejsce dla miłośników mocnych wrażeń

Łącko. Nad Dunajcem powstało miejsce dla miłośników mocnych wrażeń

Jazda na rolkach, deskorolkach, hulajnogach, czy rowerach BMX po chodnikach i ścieżkach rowerowych może być dla wielu osób zbyt nuda i zwyczajna. Miłośnicy ciekawszych i nieco bardziej ,,ekstremalnych” miejsc do jazdy znajdą już coś dla siebie w Łącku.

W pobliżu niedawno powstałego pumptracku, miejsca rekreacji i wypoczynku nad Dunajcem w Łącku zakończono budowę skateparku. W listopadzie obiekt o powierzchni 620 m² został odebrany i może już służyć mieszkańcom.

Prace kosztowały 376 363 zł, a gmina otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 124 660 zł z projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”.

W łąckim skateparku można znaleźć takie elementy jak: quarter pipe 45°, bank ramp 90°, funbox z poręczą + grindbox 1, funbox z grindboxem 3/3 + poręcz 3/3, spin oraz poręcz prostą.

– Mamy nadzieję, że niebawem teren ten zostanie wzbogacony o kolejne atrakcje, co pozwoli na przyciągnięcie jeszcze większej liczby odwiedzających to miejsce. W tym celu Gmina złożyła już wniosek o dotację w ramach ogłoszonego naboru przez Lokalną Grupę Działania „Brama Beskidu”, w ramach którego planowane jest rozpoczęcie prac związanych z budową placu zabaw – strefy wspinaczkowej – zaznaczają przedstawiciele Urzędu Gminy Łącko.

W miejscu tym miałyby się znaleźć takie elementy jak na przykład ,,linarium” czyli konstrukcja do wspinaczki ze zjeżdżalnią, hamakiem i mostem,  zjazd linowy o długości 30 metrów, karuzela, drabinki, trampoliny. Jeśli wniosek o dofinansowanie zostanie rozpatrzony pozytywnie, to nowa atrakcja prawdopodobnie będzie gotowa na sezon wakacyjny 2022.

fot. UG Łącko

Czytaj też: Krynica-Zdrój. Tłumacz języka migowego pomoże w sprawach urzędowych

INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.