Kurów, Dąbrowa. Kierowcy stoją w korkach. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Kurów, Dąbrowa. Kierowcy stoją w korkach. Do kiedy potrwają utrudnienia?

Kurów, Dąbrowa, DK75

Codziennie kierowcy jadący z Nowego Sącza w stronę Krakowa i odwrotnie stoją w kilkudziesięciominutowych korkach. Powodem jest remontowana nawierzchnia na drodze krajowej nr 75.

Od 7 listopada na DK75 na odcinku Kurów – Dąbrowa remontowana jest nawierzchnia. Modernizacja jest niezbędna ze względu na uszkodzenia asfaltu. Koszt remontu wynosi około 2 mln zł. Nierzadko samochody stoją w korkach już od miejscowości Wielogłowy. Do kiedy potrwają utrudnienia?

– Zakres robót remontowych obejmuje: frezowanie nawierzchni, ułożenie siatki wzmacniającej, wykonanie warstwy bitumicznej WMS, wykonanie warstwy ścieralnej SMA ścięcie zawyżonych poboczy, wykonanie nowych poboczy z destruktu wraz ze skropieniem emulacją asfaltową likwidacja lokalnych przełomów oraz wykonanie poziomego oznakowania – przekazuje naszej redakcji Iwona Mikrut, główna specjalistka do spraw komunikacji społecznej krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

14 listopada zakończyło się układanie warstwy ścieralnej nawierzchni. Jeśli nic się nie zmieni, utrudnienia potrwają do końca listopada.

Fot. ilustracyjne dts24.pl
Czytaj także: Muszyna rozważa futurystyczne parkingi. Samochody zabierze winda
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama