Cudze chwalicie, swego nie znacie. Gorlickie docenił amerykański dziennikarz

Polsko-amerykański dziennikarz Ryan Socash znów zawitał w nasze strony. Odwiedził już Nowy Sącz i Krynicę-Zdrój, a tym razem z rodziną wypoczywał na Ziemi Gorlickiej. Relacją z tego wypoczynku podzielił się w materiale filmowym zatytułowanym ,,My Polish Family Vacation”.

,,Grafik rodziny Socash był bardzo napięty i wypełniony po brzegi. Podróż rozpoczęli od Miasta Światła, ale to nie jedyna lokalizacja, którą odwiedzili. We realizację projektu włączyli się także: Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Gmina Uście Gorlickie, Gmina Sękowa, Stadnina Koni Huculskich „Gładyszów” w Regietowie, Uzdrowisko Wysowa oraz Gospoda Magurska” – czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Gorlicach.

Ryan Socash odwiedził ze swoimi bliskimi mi.in. Skansen Przemysłu Naftowego „Magdalena”, Muzeum Regionalne i gorlicki Park Miejski. Podczas wycieczki rodzina nie ominęła także atrakcji miejscowości uzdrowiskowych: Wysowej i Wapiennego. Odwiedzili też kościół w Sękowej, cerkiew w Kwiatoniu i wybrali się nad Jezioro Klimkówka. Dzieci bawiły się na torze igielitowym  oraz na terenach rekreacyjnych w okolicach Krzywej – „Śnieżne trasy przez lasy” i korzystały z lekcji jazdy konnej. W Gospodzie Magurskiej turyści mieli okazję spróbować regionalnych przysmaków.

Odcinek (w języku angielskim), który miał swoją premierę 10 września na kanale YouTube ,,Kult America”, do obejrzenia poniżej.


To nie pierwszy raz, kiedy dziennikarz Ryan Socash odwiedził Gorlice. O mieście tym opowiadał już w czerwcu w programie Undiscovered, realizowanym przez Telewizję Polską w ramach anglojęzycznego kanału Poland In.

fot. Urząd Miejski w Gorlicach

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.