Ktoś rozkopuje wymyte groby nad Jeziorem Klimkówka? Sprawę wyjaśnia prokuratura

Ktoś rozkopuje wymyte groby nad Jeziorem Klimkówka? Sprawę wyjaśnia prokuratura

Jezioro Klimkówka, wypłukane zwłoki, stary cmentarz, ludzkie kości

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, w minionym tygodniu na brzegu Jeziora Klimkówka pojawiły się ludzkie szczątki. Pochodzą one ze starego cmentarza, który podczas budowania zalewu został przeniesiony do Łosia. Okazuje się, że o ile pierwsze kości pojawiły wskutek wypłukania przez wodę, o tyle kolejne groby zostały rozkopane. Kto i czego tam szukał?

W poniedziałek 19 września spacerowicze zawiadomili gorlicką policję, że na brzegu jeziora doszło do wymycia ludzkich szczątek. Jak się okazuje, są to pozostałości z byłego cmentarza, który niegdyś znajdował się w miejscu, gdzie obecnie jest zalew. Wszystkie szczątki zostały zabezpieczone przy udziale prokuratora. Obecnie nie ma już żadnych, chociaż nie jest wykluczone, że wraz z obniżaniem się wody w zalewie, albo w wyniku opadów deszczu zostaną wypłukane kolejne. Jednak nie tylko w sposób naturalny szczątki ludzkie pojawiły się na powierzchni.

– O ile początkowo chodziło o odsłonięcie szczątków wskutek wymycia przez wodę, o tyle później prawdopodobnie doszło do rozkopywania cmentarza. Będziemy badać ten wątek. Nie będziemy natomiast badać, czy są to kości ludzkie, bo jest to oczywiste. To są niewątpliwie szczątki ludzkie i tak przyjęliśmy – stwierdził w rozmowie z naszą redakcją Prokurator Rejonowy w Gorlicach Tadeusz Cebo.

Szef gorlickiej prokuratury nie zdradza szczegółów dotyczących szukania sprawców rozkopywania starego cmentarza, przyznaje jednak, że w tej sprawie będą przesłuchiwane osoby, które były na miejscu.

– Później będziemy zastanawiać się, co dalej z tą sprawą począć. Być może część szczątków została wymyta wskutek zmniejszenia się poziomu wody, ale nie wykluczone, że ktoś tam jeszcze kopał i to będzie przedmiotem naszych ustaleń – kwituje prokurator Tadeusz

Władze gminy Ropa o sprawie dowiedziały się pośrednio, jednak w rozmowie z naszą redakcją z ust sekretarza gminy padła deklaracja o nieodpłatnym udostępnieniu miejsca pochówku na cmentarzu komunalnym w Łosiu, o ile potwierdzi się, że są to szczątki ludzkie, pochodzące ze starego cmentarza i o ile prokurator zezwoli na ich pochówek, o tym informowaliśmy w artykule: Klimkówka. Woda wypłukuje ludzkie kości z zalanego cmentarza.

Fot. HaloGorlice.info/
dziękujemy za udostępnienie

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama