Głuc, Handzel i Zegzda? Kto na prezydenta Nowego Sącza?

Wyłanianie kandydatów na kandydata do objęcia najwyższego urzędu w mieście przypomina w Nowym Sączu grę w ruletkę. Zarówno PiS, jak i zjednoczona opozycja, w skład której weszły m.in. Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna czy Komitet Obrony Demokracji, nie są w stanie wybrać spośród swoich przedstawicieli wyrazistej osobowości, na którą wszyscy chcieliby postawić i która zapewniłaby zwycięstwo w wyborach.

A Ty masz już swojego kandydata?

Kto Twoim zdaniem byłby najlepszym prezydentem Nowego Sącza?

 • Andrzej Bulzak (24%)
 • Jerzy Gwiżdż (23%)
 • Ludomir Handzel (16%)
 • Krzysztof Głuc (15%)
 • Leszek Zegzda (10%)
 • Małgorzata Belska (6%)
 • Bernard Stawiarski (4%)
 • Kazimierz Fałowski (3%)

Liczba głosów: 4 111

Loading ... Loading ...

 

 

 

[UWAGA! w przypadku stwierdzenia nieuczciwych praktyk związanych z łamaniem ograniczenia głosowania więcej niż raz na dobę przez jedną osobę, będziemy informować na których kandydatów oddano w ten sposób głosy]

TLENOTERAPIA

*********************************

Zarówno PiS, jak i zjednoczona opozycja, w skład której weszły m.in. Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna czy Komitet Obrony Demokracji, nie są w stanie wybrać spośród swoich przedstawicieli wyrazistej osobowości, na którą wszyscy chcieliby postawić i która zapewniłaby zwycięstwo w wyborach.

Zdaniem politologa Marcina Poręby, to tylko świadczy o słabości sądeckich ugrupowań.

- PO przez ostatnie lata nie potrafiła tego wypracować i teraz musi zlecać sondaże, by wskazać kandydata. Z kolei PiS, po deklaracji obecnego prezydenta Ryszarda Nowaka, że nie będzie się ponownie ubiegać o to stanowisko, ujawniło tylko, jak jest wewnętrznie skłócone – zauważa politolog.

Skłócone PiS

Na giełdzie nazwisk, proponowanych przez sądeckich przedstawicieli struktur partii rządzącej, najmocniejszą pozycję wydaje się mieć dr Krzysztof Głuc. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, to jego rekomendował Komitet Miejski PiS. Kandydaturę byłego prezesa Sądeckich Wodociągów poparło pięciu członków komitetu. Dwóch miało zagłosować na przedsiębiorcę Małgorzatę Belską, a żadnego głosu poparcia nie uzyskali natomiast Jerzy Gwiżdż, wiceprezydent Nowego Sącza, radny Andrzej Bodziony i dr Andrzej Bulzak, były radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.

- Oficjalne decyzje i tak zapadną w Warszawie. Niemniej jestem gotowy podjąć to wyzwanie i jeśli będzie zgoda, wystartować w wyborach prezydenckich – przyznaje w rozmowie z „Dobrym Tygodnikiem Sądeckim” były prezes Sądeckich Wodociągów. Obecnie Krzysztof Głuc pracuje na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Nie jest jednak członkiem Prawa i Sprawiedliwości. I to, jak zauważa politolog Marcin Poręba, może mu odjąć punktów przy ocenie kandydatów przez prezesa partii.

W tym kontekście na pewno nie zapunktuje też Małgorzata Belska, którą w Nowym Sączu popiera poseł Piotr Naimski. - Po pierwsze, w poprzednich wyborach startowała z rekomendacji Solidarnej Polski, po drugie wspierający ją Piotr Naimski nie ma dziś tak mocnej pozycji w partii, jaką miał przy Antonim Macierewiczu – uważa Marcin Poręba.

Na wygranej pozycji w tej sytuacji wydaje się być dr Andrzej Bulzak. Tym bardziej, że zaczynał współpracę z rządzącą partią od Porozumienia Centrum. Jednak, zdaniem politologa, to dr Krzysztof Głuc, namaszczony przez prezydenta Ryszarda Nowaka, ma realne szanse na start w wyborach.

Nieoficjalnie wiemy, że w środę miały zapaść ostateczne decyzje w tej sprawie. Do chwili zamknięcia tego numeru, żaden oficjalny komunikat na temat kandydata PiS na prezydenta Nowego Sącza jednak się nie pojawił. Poręba nie jest do końca przekonany, czy na karcie do głosowania na prezydenta ostatecznie pojawi się Jerzy Gwiżdż. Daje pięćdziesiąt procent szans, że obecny wiceprezydent wystawi swoją listę i wystartuje. - Jeśli będę miał coś do powiedzenia na ten temat, to powiem. Wybory to jest rzecz ważna – ucina rozmowę Jerzy Gwiżdż. Nie ma zamiaru komentować żadnych spekulacji.

PO się sonduje

Do 15 czerwca swojego kandydata deklaruje ogłosić zjednoczona opozycja. Poseł PO Andrzej Czerwiński informuje, że zlecono przeprowadzenie sondażu, który ma pomóc wskazać najsilniejszego kandydata stworzonej koalicji. Brane są pod uwagę cztery nazwiska. Czerwiński ujawnia tylko jedno – Leszka Zegzdy, członka Zarządu Województwa Małopolskiego, który od dawna mówi, że nie wyklucza startu w wyborach.

- Wyniki sondażu nie będą decydujące – zaznacza jednak poseł Andrzej Czerwiński. - To tylko forma pomocnicza przy wyłanianiu kandydata. Kluczowa jest zawsze uchwała zarządu – dodaje. W zleconym przez zjednoczoną opozycję sondażu wskazane cztery nazwiska są konfrontowane z potencjalnymi innymi kandydatami w wyborach prezydenckich.

Opozycja bierze pod uwagę dr. Krzysztofa Głuca i Ludomira Handzla, przewodniczącego Rady Programowej Koalicji Nowosądeckiej, który w poprzednich wyborach przegrał z Ryszardem Nowakiem w drugiej turze różnicą 188 głosów.

Gdzie dwóch się bije...?

Choć Handzel również oficjalnie nie potwierdził startu w wyborach, to, zdaniem politologa Marcina Poręby, między nim, a Głucem i Zegzdą rozegra się walka o najwyższy urząd w mieście.

- Głuc, Handzel i Zegdza to moim zdaniem realne nazwiska kandydatów na prezydenta Nowego Sącza – zaznacza. Przewiduje, że z tej trójki najwięcej głosów w pierwszej turze wyborów ma szansę zdobyć Krzysztof Głuc. W drugiej turze, według prognoz Poręby, powalczy z Ludomirem Handzlem. - Jeśli Handzel zdecyduje się na start, to myślę, że ma nawet szansę uzyskać nieznaczną przewagę i wygrać. Umówmy się, dla PiS te wybory to być albo nie być, czyli utrzymać najwyższe stołki kierownicze w urzędzie i miejskich spółkach. Wyjątkowo duże szanse ma więc osoba niezwiązana z żadną partią i żadnym układem – przekonuje Poręba.

Ambicje i przekora

Start w wyborach innych kandydatów, z innych ugrupowań Poręba traktuje w kategorii podtrzymania przez nich dobrego wizerunku. Nie wykluczone więc, że na listach wyborczych pojawi się nazwisko Kazimierza Fałowskiego z partii Wolność Janusza Korwin-Mikke. - Każde ugrupowanie, które ma ambicje polityczne i wystawia swoje listy wyborcze, chce mieć swojego kandydata. Nawet jeśli są nikłe szanse na jego wygraną – wyjaśnia Poręba.

Natomiast w kategorii przekory i uszczypliwości, względem obecnie rządzącego Ryszarda Nowaka, politolog traktuje zapowiedzi wójta Chełmca Bernarda Stawiarskiego, że nie wyklucza startu w wyborach prezydenckich Nowego Sącza. Tymczasem Stawiarski z zupełną powagą stwierdza, że coraz więcej sądeczan go do tego namawia.

- Deklaracja z mojej strony byłaby teraz przedwczesna – mówi Stawiarski. - Jeśli miałbym kandydować na prezydenta miasta, muszę mieć jednak pewność, że dorobek, jaki udało się wypracować w Chełmcu, nie pójdzie na zmarnowanie – podkreśla.

Nie kryje przy tym, że chętnie „zrobiłby porządek” w Nowym Sączu i zmierzył z Ryszardem Nowakiem. Jego zdaniem to, że obecny prezydent nie wystartuje w wyborach, wcale oczywiste nie jest. - Całkiem możliwe, że znów powie: Nie chcem, ale muszem - mówi Stawiarski.

Jak kandydat na kandydata zawojował świat

 

Czytaj "Dobry Tygodnik Sądecki" - pobierz bezpłatnie:

regulamin głosowania

Okna i drzwi

49 comments

 1. Maćko 8 Czerwiec, 2018 at 14:20 Odpowiedz

  Chyba nikt nie ma wątpliwości, że z tej grupy jedynym poważnym kandydatem jest Leszek Zegzda. Poza ratuszowa klika i z ogromnym doświadczeniem.

  • Xxxcc 10 Czerwiec, 2018 at 23:14 Odpowiedz

   Słaby żart!!!!! Pan J.G. do domu i K.G. i innym mowiny Goodbye . najlepszym kandydatem jest Pan Andrzej Bulzak …bardzo dobry czlowiek i bedzie dzialal dla ludzi a nie jak obecni dla kasy..

  • Tomaszx 23 Sierpień, 2018 at 17:19 Odpowiedz

   a gdzie tam, Pan Ludomir ma większe doświadczenie i chęci na lepsze zmiany. A na tym się raczej nie skończy bo coraz więcej spotkań miał z mieszkańcami, Koalicja Nowosądecka to dobry początek, lecz brak im wsparcia z naszej strony, popytajcie ludzi bo to naprawdę dobry kandydat, mimo jego bezpośredniości .

 2. OBRAZ MIASTA: Gazeta Krakowska: Niektórzy radni zarabiają lepiej od prezydenta miasta; DTS24: Kto na prezydenta Nowego Sącza? - Twój Sącz 8 Czerwiec, 2018 at 15:57 Odpowiedz

  […] DTS24.PL „Wyłanianie kandydatów na kandydata do objęcia najwyższego urzędu w mieście przypomina w Nowym Sączu grę w ruletkę. Zarówno PiS, jak i zjednoczona opozycja, w skład której weszły m.in. Platforma Obywatelska, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Nowoczesna czy Komitet Obrony Demokracji, nie są w stanie wybrać spośród swoich przedstawicieli wyrazistej osobowości, na którą wszyscy chcieliby postawić i która zapewniłaby zwycięstwo w wyborach”. https://www.dts24.pl/gluc-handzel-i-zegzda-kto-na-prezydenta-nowego-sacza/ […]

 3. Wacław 8 Czerwiec, 2018 at 19:45 Odpowiedz

  Proszę państwa. Czy na pewno osoba, która uważa się za najlepsze rozwiązanie, a nie została poparta jednomyślnie przez zarząd miejski (Pan Krzysztof Głuc) powinna być prezydentem. On już „nieoficjalnie” mówi że jest „oficjalnym” kandydatem a to jest czysta manipulacja. Jak można takiej osobie wierzyć. Nie zapominajmy o tym że jest to człowiek „namaszczony” przez obecnie urzędującego prezydenta. Chcemy mieć dalej to co było przez ostatnie lata? Panią Małgorzatę Belską poparło co prawda dwóch członków zarządu miejskiego ale również parlamentarzyści, którzy nie poparli pana Głuca. Do tego nie jest ona w zednym układzie, który aktualnie jest w ratuszu. Ma kompetencje do zarządzania i jako „czysta” politycznie jest bardzo dobrym kandydatem. Pan Zegzad robi dużo czy też mało, nie wiadomo bo go nie ma na miejscu jest w Sejmiku województwa i z tamtad wspomaga region. Lepiej mieć kogoś wyżej żeby pomagał a niżeli żeby go stracić.

 4. hela 9 Czerwiec, 2018 at 09:55 Odpowiedz

  najlepszym kandydatem z tej całej listy jest Jerzy Gwiżdż, człowiek inteligentny znający się na samorządzie i myslę że ma pomysł na Nowy Sącz a nie same opowiadanie o gruszkach na wierzbie w postaci Zegzdy czy Handzela.

  • Krzysztof 9 Czerwiec, 2018 at 14:16 Odpowiedz

   Przecież Gwiżdż jest przy władzy jako prezydent albo wiceprezydent już ponad 20 lat. I właśnie od 20 lat Sącz jest coraz większą dziurą! Jak można popierać kogoś, kto nic nie robi?! Tu potrzebny jest ktoś z zewnątrz – Gwiżdż, Zegzda, Mularczyk, Czerwiński, Jańczyk odpadają!

 5. HELA 9 Czerwiec, 2018 at 15:28 Odpowiedz

  Panie Krzysztofie, trzeba być obiektywnym co do postaci Pana Gwizdża, to że od 20 lat jest w samorzadzie to chyba dobrze świadczy o Jego profesjonalizmie. Wiadomo, ze niektórzy mu zazdroszczą jego inteligencji oraz mówienie niektórym oszołomom prosto w oczy co o nich myśli.

  • Krzysztof 9 Czerwiec, 2018 at 20:36 Odpowiedz

   Ewidentnie komuś zależy, żeby w Sączu dalej była stagnacja i głodowe pensje. To, że jest tak długo w samorządzie świadczy o tym, że ludzie głosują na partie, a nie na ludzi. A że starsi ludzie, których w Sączu jest coraz więcej (bo młodzi uciekają z tego tonącego okrętu), głosują na PiS (partia Gwiżdża), to już wszystko wyjaśnia. Gwiżdż z Nowakiem u władzy w Nowym Sączu byli 12 lat – proszę napisać co zrobili przez ten czas, aby zmniejszyć wykluczenie gospodarcze Nowego Sącza.

   Niemożliwe, aby ludzie nadal nie widzieli zastoju gospodarczego Sądecczyzny. Wystarczy porównać średnie zarobki mieszkańca Sącza i Tarnowa – wiecej dodawać nie trzeba.

   Ludzie, trzeba coś zmienić, żeby było lepiej. A nie tkwić po szyję w błocie i mówić, że nie jest źle, bo mogło być gorzej!

 6. brom 9 Czerwiec, 2018 at 15:32 Odpowiedz

  doktor Poręba dla mnie nie jest autorytetem, kto może się wypowiadać jako bezstronny obserwator, skoro 4 lata temu kandydował na radnego z PO, oczywiście bez powodzenia.

 7. Piotr 9 Czerwiec, 2018 at 16:40 Odpowiedz

  Helu, to co sie dzieje w Sączu od 10 lat to jest wstyd. Wszystkie wioski wokół kwitną a w Sączu coraz gorzej, coraz gorsze decyzje… coraz większe korki… coraz brudniejsze powietrze… coraz gorsz akomunikacja… brak kąpielisk, stare brudne i krzywe chodniki… Zlitujmy sie nad miestem, naszymi Dziećmi, Rodzicami i Dziadkami i wybierzmy kogoś innego niż do tej pory. Niech Sącz zmieni się na lepsze.

  • Tomaszx 23 Sierpień, 2018 at 17:22 Odpowiedz

   Zgadzam się, jako jedyny ma największe doświadczenie nako menadżer a po wyborach na pewno będzie dążył w dobrym kierunku bo będzie chciał pokazać się z dobrej strony.

 8. HELA 9 Czerwiec, 2018 at 23:26 Odpowiedz

  Panie Piotrze, Polacy to taki naród , że tylko narzeka, nie widzi Pan że coraz więcej przedszkoli się otwiera w Saczu, wiadomo, że jak się buduje drogi to są korki, odnośnie komunikacji to ma Pan na mysli chyba gminę Chełmiec Pana Stawiarskiego który chce aby jego mieszkańcy jeżdzili za pieniądze mieszkańców Nowego Sacza. Gospodarz taki z niego że potrafi wybudować dróżki a nie potrafi załatwić 1600 metrów obwodnicy. Odnośnie powietrza to chyba Pan nie wie że Nowy Sącz jest w kotlinie i wszystkie i wszystko co się pali w gminie Chełmiec nadciąga nad Nowy Sącz. Niech Pan tak nie narzeka na obecne władze bo nowe moga być gorsze od obecnych. Opowiadać można różne rzeczy gdy się nie sprawuje władzy , bo to nic nie kosztuje. Piłudski miał rację gdy mówił, że Polacy to piękny naród tylko ludzie…..

 9. BROM 9 Czerwiec, 2018 at 23:59 Odpowiedz

  Panie Krzysztofie, ja nie widzę stagnacji w Nowym Sączu, Odnosnie pensji to chyba Pan o tym wie .że Prezydent nie ustala pensji np. Wisniowskiego w Fakro. Nie trzeba być wcale rozgarnietym aby wiedzieć .że Tarnów ma autostradę której my nie mamy. Trzeba za brak autostrady podziekować ekipie Tuska i naszym parlamentarzystom z PO którzy pogrzebali przyciagnięcie inwestorów. Autostrady stawiali tam gdzie przebiegało Euro i władza sprzyjała PO. Teraz Zegzda mówi że postawi most, a co robił przez poprzednie lata tylko chodził na konferencje i opowiadał bajki. Potrzeba nam sprawdzonych osób a nie tylko aktywnych gdy przychodza wybory Pan Handzel. Guc, Pani Belska. Ja w dalszym ciagu stawiam na sprawdzonego samorządowca Gwiżdża. który zawsze godnie reprezentuje Nowy Sacz i zna sie na pracy.
  Pozdrawiam

 10. Antek 10 Czerwiec, 2018 at 18:39 Odpowiedz

  jak tak patrzę na tych kandydatów na kandydatów na prezydenta miasta to bezsprzecznie wszystkich nokautuje Jerzy Gwiżdż człowiek o wysokiej kulturze osobistej , uczciwy, lojalny,znający się na samorządzie , umiejący słuchać ludzi, odnoszący się z szacunkiem do ludzi mądrych a nie oszołomów. Takiego nam trzeba prezydenta.

 11. Antek 10 Czerwiec, 2018 at 22:40 Odpowiedz

  przegladam sobie ranking i widzę, że właściwy człowiek na prezydenta tj. Jerzy Gwiżdż ma najwięcej głosów. Sądeczanie którzy biora udział w głosowaniu potrafią własciwie ocenić dotychczasowa pracę Gwiżdża, bez nienawiści i zazdrości. Tak trzymać do końca głosowania.

 12. Antek 10 Czerwiec, 2018 at 22:42 Odpowiedz

  przegladam sobie ranking i widzę, że właściwy człowiek na prezydenta tj. Jerzy Gwiżdż ma najwięcej głosów. Sądeczanie którzy biora udział w głosowaniu potrafią własciwie ocenić dotychczasowa pracę Gwiżdża, bez nienawiści i zazdrości. Tak trzymać do końca głosowania. Pozdrawiam

 13. Baśka 10 Czerwiec, 2018 at 22:57 Odpowiedz

  widać .że Jerzy Gwiżdż w rankingu bije wszystkich na głowę, według mnie to najwłaściwszy człowiek na prezydenta naszego królewskiego miasta.
  Pozdrawiam wszyskich.

 14. Antek 10 Czerwiec, 2018 at 23:17 Odpowiedz

  Panie Keisyr. ławeczka i koronka każdemu się przydaje w życiu, nie trzeba być staruszkiem.
  Chyba Pan już zasypia skoro Pan takie głupoty wypisuje,
  Pozdrwaiam, dobrego snu,

 15. sądeczanin 11 Czerwiec, 2018 at 00:28 Odpowiedz

  do Antka i Heli,,,,,ludzie wy coś bierzecie,,,jak można takie brednie opowiadać,,,przez tyle lat w ratuszu i czym sie może poszczycić Gwiżdż ,,sikającym rycerzykiem,,ludzie opamiętajcie się wreszcie i wybierzcie nowe twarze do ratusza.W ostatnich wyborach nie został wybrany ani Gwiżdż ani Dobosz…to po wyborach Nowak na przekór naszym glosom sam sobie ich dobrał do siebie,,tylko Wituszyński popłynął za Trzy korony ,,Gwiżdż to takie samo zło jak Nowak,,a nie wspomnę jeszcze o aferze z nowym autem Straży miejskiej gdzie zamiast Straż to Gwiżdż sobie go przytulił i jeżdził,,,Dobosz tez specjalista Nowaka od inwestycji w Sączu,,,kurde gość co całe życie był żołnierzem,,,,,Tylko nowe twarze….

 16. Iza 11 Czerwiec, 2018 at 07:31 Odpowiedz

  Sadeczanin dlaczego tak paskudnie kłamiesz? Gwiżdż w ostatnich wyborach jak w każdych w których startował został wybrany do Rady Miasta a jak został wiceprezydentem to musiał zrezygnować z radnego i jego miejsce w Radzie zajęła Chowańcowa. Tak było też w 2006 r. I w 2010 r. Kiedy to po rezygnacji Gwiżdża na jego miejsce weszli do Rady Miasta kolejno Kałużny i Gawłowski. Sadeczanin -, Gwiżdża nie trzeba się bać tylko trzeba go szanować za osiągnięcia i zdolności którymi Pan Bóg go obdarzył.

 17. Romek 11 Czerwiec, 2018 at 09:19 Odpowiedz

  Racja Iza. Niektórzy mają jakiś kompleksGwiżdża i cierpą z tego powodu wymyślając jakieś bzdury jak ta z samochodem Straży Miejskiej. To doprawdy niebywałe jak zawiść może stać się opętańczą obsesją niszczenia przy użyciu kłamstwa i obmowy porządnych ludzi. I jeszcze taki Sądeczanin czy jakiś keisyr piszący te wszystkie kłamliwe bzdury mają się za dobrych chrześcijan przepełnionych miłością bliźniego.

 18. Robert 11 Czerwiec, 2018 at 09:22 Odpowiedz

  Racja Iza. Niektórzy mają jakiś kompleksGwiżdża i cierpą z tego powodu wymyślając jakieś bzdury jak ta z samochodem Straży Miejskiej. To doprawdy niebywałe jak zawiść może stać się opętańczą obsesją niszczenia przy użyciu kłamstwa i obmowy porządnych ludzi. I jeszcze taki Sądeczanin czy jakiś keisyr piszący te wszystkie kłamliwe bzdury mają się za dobrych chrześcijan przepełnionych miłością bliźniego.

 19. Sądeczanin 11 Czerwiec, 2018 at 09:52 Odpowiedz

  ok Iza ,to proszę mi powymieniać zasługi Gwiżdża bo mi się tylko z rycerzykiem kojarzy,,,a mieszkam w Sączu ponad 40 lat…większość radnych też do wymiany bo oni byli maszynką do głosowania,co Nowak chciał wszystko mu przegłosowali,jak np sprawa ostatnia krzesełek na Sandecji,,Nowak w tamtym roku pozwolił pozabierać sobie ze stadionu kibicom krzesełka ,,a teraz jak Sandecja spadła do I ligi to miasto przegłosowało że da prawie milion na nowe krzesełka bo nie mają gdzie grać…jak można było takie coś przegłosować,,,Nowak powinien sam za to zapłacić albo powinien się tym zainteresować prokurator za niegospodarność.Czy też jak Nowak wydzierżawił koledze Dankowi jedyny basen Sandecji koło Łubinki za 1400 zł.na rok.teraz gdy niecka basenu się zjebała to nie ma komu naprawić,,80 tys. miasto i nie ma normalnego otwartego kąpieliska..jaja i tyle.Gdzie są radni z ratusza że takie wały przechodzą

  • Fredolson 12 Czerwiec, 2018 at 16:24 Odpowiedz

   Sądeczanin widocznie nie interesuje cię to co się dzieje Nowym Sączu jeśli umiesz wymienić tylko jedną rzecz którą zrobił pan Jerzy Gwiżdż

 20. Sądeczanin 11 Czerwiec, 2018 at 15:22 Odpowiedz

  Zdecydował byś się czy jesteś Romek czy Robert 🙂 ja za długo mieszkam w Sączu by nie widzieć jakie są układy,a co do auta straży miejskiej przytulonego przez Gwiżdża wystarczy wygooglować Gwiżdż auto straży miejskiej i poczytać,,wszędzie o tym pisali i pewno wszyscy bajki,krakowska,sadeczanin czy inne portale,ale jak dla Ciebie wszyscy kłamią,ja jeżeli coś piszę to zawsze sprawdzam w kilku miejscach by mieć pewność co piszę ,,

 21. GROMEK 11 Czerwiec, 2018 at 17:03 Odpowiedz

  Mam pytanie do Dobrego Tygodnika Sądeckiego,odnosnie sondy preferencji na prezydenta Nowego Sącza, jak to się stało, że pół godziny przed północą, przed końcem głosowania, około godziny 23:30 Pan Gwiżdz miał 936 głosów a po odświeżeniu zmalało do 913 , co stało się z 26 głosami, natomiast w 1 sekundzie przybyło Panu Bulzakowi 13 głosów. Myślę, że jako chcący uchodzić za obiektywne medium uzyskam na łamach waszego pisma wyczerpującą odpowiedź. Chyba, że to badanie preferencji było pod konkretną osobę.
  Na razie przypomina mi to znikające urny Platformy Obywatelskiej , gdy wybierali kandydatów na kandydatów i pewien kandydat prawdopodobnie przepadł i ,, skradli urny” .
  Czekam na ustasunkowanie się do moich zarzutów na łamach waszego pisma Pozdrawiam

 22. Krzysztof 11 Czerwiec, 2018 at 17:04 Odpowiedz

  Jedna osoba pod różnymi imionami pisze komentarze popierające Gwiżdża 😀 Albo to sam Gwiżdż

  Jeśli próbujecie robić z ludzi debili to przynajmniej róbcie to umiejętnie. Każdy kto ma choć trochę rozumu zauważy, że to jedna i ta sama osoba 😀

  Panie Gwiżdż, idź Pan na emeryturę i daj Sądecczyźnie się podnieść

 23. Jarosław 11 Czerwiec, 2018 at 17:14 Odpowiedz

  Widać że Nowak i Gwiżdż są bardzo aktywni w pisaniu komentarzy tutaj. Szkoda że nie wykazali takiej aktywności przez ostatnie kilkanaście lat i doprowadzili Sącz do ruiny. Szkoda Sącza! Nie pozwólmy im i ich kolegom psuć naszego kochanego miasta. W wyborach głosujmy na Handzla.

 24. Antek 11 Czerwiec, 2018 at 17:25 Odpowiedz

  do Pana podpisującego się SADECZANIN , Pan to chyba nic w życiu nie osiągnął tylko potrafi narzekać na wszystko, radzę udać się do sklepu i zakupić okulary przeciwsłoneczne bo chyba Pana słońce razi i inic nie widzi, że została wybudowana obwodnica północna , remontuje się drogi, otwiera się place zabaw, ścieżki rowerowe, buduje sie nową przeprawę przez Dunajec., że pięknie jest ukwiecone miasto.
  Odnośnie rycerzyska pod zamkiem, to chyba Pan nie wie a jak nie wie to w Brukseli takie miasto w Belgii, jest taki chłopczyk sikajacy i to jest jedna z głównych rozpoznawalnych atrakcji tego miasta i nikt się z tego nie naśmiewa. Trzeba być trochę obyty aby zabierać głos. Bardziej przez Pana przemawia zawiść niż dobro naszego miasta.

 25. Antek 11 Czerwiec, 2018 at 17:28 Odpowiedz

  i jeszcze do Pana podpisującego się SADECZANIN, jak taki dobry jesteś i masz recepte na wszystko, to statruj na prezydenta , radnego zobaczymy co potrafisz.

 26. ADMIN 11 Czerwiec, 2018 at 19:01 Odpowiedz

  AUTORAPORT; ostrzeżenie przed błędną interpretacją

  <>

  Myślisz, że dyskutujesz z kilkoma osobami? Możesz być w błędzie. Jest prawdopodobne, że dyskutujesz z jedną i tą samą osobą.

  Wszystkich biorących udział w dyskusji informujemy, że więcej niż trzy komentarze pod tekstem podpisane różnymi imionami zostały wysłane z tego samego adresu .

 27. Sądeczanin 11 Czerwiec, 2018 at 21:13 Odpowiedz

  Mnie żadne polityczne stanowiska nie interesują.A prawo do wypowiedzi mam bo całe moje życie mieszkam w Nowym Sączu.Wspierać pomagać potrzebujących mogę i robię to na ile jestem w stanie ale z satysfakcją dla samego siebie,gdyż lubię pomagać.A co do moich osiągnięć to nie wiele w życiu bym zmienił jest dobrze nie narzekam.A nie przemawia zawiść tylko widzę co się dzieje od wielu lat,,,ciągle te same twarze i te same układy.A w ratuszu większość ludzi bym zmienił,,,,kilku radnych coś robi dla ludzi,przykład ,,,radny Kądziołka -gość trawę gryzie biega załatwia i robi dużo dobrych rzeczy dla mieszkańców dąbrówki,reszta tylko maszynka do przegłosowania co pan Ryszard karze.A najlepsze w tym wszystkim jest to kto w ratuszu wybrał Kwiatkowskiego na przewodniczącego rady miasta.Kwiatkowski nigdy nic nie zrobił przez tyle kadencji na Helenie dla ludzi i nic nie załatwił by mieli lepiej a tu taka nagroda za zasługi 🙂 na Helenie wystarczy zapytać każdy o nim powie radny bezradny jego ksywa na dzielnicy 🙂 ,,,,,,,i dziwi mnie też od razu krytyka,coś napiszę ,,,napiszę coś co jest prawdą i to tak bardzo komuś to przeszkadza.

  • Kamil 12 Czerwiec, 2018 at 11:58 Odpowiedz

   Dokładnie tak. Zgadzam się w 100% z Krzysztofem i Sądeczaninem. Wszyscy sprzymierzeńcy Nowaka i Gwiżdża tutaj to jedna i ta sama osoba z bólem dupy. Każdy zdrowy na umyśle sądeczanin wie że potrzebujemy nowych ludzi w Ratuszu a wybierając Gwiżdża mamy dokładnie tą samą szajkę co dotychczas. Faktycznie dobra zmiana… Pamiętam jak Nowy Sącz tętnił życiem. Kąpielisko nad Kamienicą było przepełnione w każdy letni dzień tak że nie dało się koca rozłożyć, na Jagiellońskiej tłumy ludzi. Pokażcie mi miasto gdzie na głównym deptaku knajpy upadają z braku klienta… W letnie dni ludzie uciekają na baseny do mniejszych miejscowości nawet takich jak Piwniczna… Brakuje tu rozrywek, brakuje Parku Strzeleckiego który przez tyle lat był wizytówką Nowego Sącza. W Ratuszu zapomnieli że to właśnie na rozrywkę ludzie potrafią wydawać niewyobrażalne pieniądze a teraz kasa nam po prostu wypływa z miasta. Ludzie pracują w Nowym Sączu a w weekendy jeżdżą wydawać tą kasę w Krynicy, Piwnicznej, Zakopanem, Krakowie i w każdym innym miejscu gdzie „coś się dzieje”.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w Polityce prywatności oraz regulaminem, dostępnymi na stronie internetowej.