Nie przegap! Koncert CENKIER/SKWIRUT w SŁOWIKU [ZAPOWIEDŹ]

Nie przegap! Koncert CENKIER/SKWIRUT w SŁOWIKU [ZAPOWIEDŹ]

Już dziś rezerwujcie sobie poświąteczny czas, gdyż 13 kwietnia w kawiarni „Spóźniony Słowik” dojdzie do spotkania dwóch nieprzeciętnych instrumentalistów i osobowości scenicznych. Oskar Cenkier i Miłosz Skwirut, czerpią z jazzu, klasyki i polskiej muzyki ludowej, nie stroniąc przy tym od nowoczesnych elektronicznych brzmień. No i improwizacja, dużo improwizacji.

Oskar Cenkier to polski kompozytor i pianista. Łączy pracę nad własnym projektem solowym, w ramach którego wydał dwa albumy studyjne: „Bastion” (2018) i „Miła” (2022) oraz koncertowy „Koncert w Lipnicy Murowanej” (2020) z działaniem w bazujących w Krakowie zespołach Fren oraz Fraktale. Od lat koncertuje w kraju i zagranicą, pisze muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk i układów choreograficznych.

Miłosz Skwirut to kontrabasista z wieloletnim i różnorodnym doświadczeniem scenicznym i kompozytorskim. Na stałe współpracuje ze składami Kraków Street Band, Knedlove oraz senegalskim artystą Ablaye Badji, a także prowadzi solową karierę: w 2019 wydał album „Road Movies”, a w 2023 (jako Skveee) płytę „Unspoken”. W 2022 został Stypendystą Miasta Krakowa. Jego twórczość skupiona jest na połączeniu muzyki improwizowanej, jazzu i rocka oraz muzyki filmowej.

 

Koncert CENKIER/SKWIRUT

13.04.2024 | sobota | 20:00

SPÓŹNIONY SŁOWIK, ul. Długosza 10, Nowy Sącz

Bilety: 40 zł

Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/3674412082875877

Oprac. Bartosz Szarek, Foto: Spóźniony Słowik

Będzie się działo!

Reklama