Krzysztof Pierchlak

Krzysztof Pierchlak

miniatura

Imię i nazwisko: Krzysztof Pierchlak

Nazwa partii: Platforma Obywatelska RP
Numer na liście wyborczej: 8

Data i miejsce urodzenia:

25.01.1990 Nowy Targ

Wykształcenie:

Ukończyłem Wyższą Szkołę Techniczno-Ekonomiczną w Warszawie ze specjalizacją administracja europejska (licencjat), ponadto Public Relations na Wyższej Szkole Europejskiej im. Ks. Józefa Tishnera w Krakowie

Zawód wykonywany, miejsce zatrudnienia:

Pensjonat Burkaty Białka Tatrzańska- Kierownik

Doświadczenie/kompetencje predystynujące mnie do reprezentowania was w parlamencie:

Przede wszystkim jestem ludzki. Od zawsze pracuję z ludźmi, rozmawiam z ludźmi, znam ich problemy, troski ale i radości. Poza tym doświadczenie zawodowe pozwoliło mi stać się specjalistą w zarządzaniu różnymi zasobami. Pracowałem m.in. w międzynarodowej korporacji w dziale sprzedaży detalicznej, hurtowej oraz horeca. Od ponad 10 lat jestem związany z branżą hotelarsko- gastronomiczną, a od 5 pełnię funkcje managerskie. Dzięki nabytemu doświadczeniu, kompetencjom i cechom osobowości mam duże predyspozycje do reprezentowania naszych wyborców w Parlamencie

Przynależność partyjna:

Przynależę do PO RP od 2020 roku. Moja decyzja o wstąpieniu do partii została podjęta, ponieważ uważam za skandaliczne to, co rząd Pis-u zrobił z Polską i Polakami.

Prywatnie (rodzina, hobby, pasje, czas wolny, organizacje do których należę):

Jestem kawalerem. Uwielbiam podróżować, odwiedzać miejsca w których jeszcze nie byłem oraz poznawać różne kultury. Jestem człowiekiem otwartym na znajomości, a moją zaletą jest umiejętność słuchania i duża empatia.

Spośród innych kandydatów wyróżnia mnie:

Nie wyobrażam sobie życia bez pracy, natomiast wyobrażam sobie życie bez sejmu. To nie jest sposób, który ma mi zapewnić ciepłą posadkę.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Polska:

Według mnie najważniejszym problemem na którego rozwiązanie czeka Polska jest jak najszybsze uzyskanie środków z KPO na inwestycje, które uratują naszą gospodarkę.

Najważniejsze problemy, na których rozwiązanie czeka Sądecczyzna:

Sądecczyzna, jak i Podhale pomimo rozwoju turystyki oraz rozwoju gospodarczego nie mają przystosowanej infrastruktury do takiego natężenia ruchu, który jest w naszym regionie. Jeżeli odgórnie nie dostaniemy środków oraz pomocy na  modernizację i rozbudowę infrastruktury, codzienne życie, jak i komfort lokalnych mieszkańców będzie co raz gorszy.

Chcę zostać posłem ponieważ:

Jestem przekonany, że polski Parlament potrzebuje osób uczciwych, empatycznych, odpowiedzialnych i pracowitych, do których się zaliczam.

Ważne zdanie, które chciałbym zacytować/powiedzieć na koniec:

Nie bój się wrogów – w najgorszym razie mogą Cię zabić. Nie bój się przyjaciół – w najgorszym razie mogą Cię zdradzić. Strzeż się obojętnych – nie zabijają i nie zdradzają, ale za ich milczącą zgodą, mord i zdrada istnieją na świecie (Jasieński, 1962)