Belka przecięta. OBI w Nowym Sączu otwarte przez Krzysztofa Ibisza

Jutro (24 maja) sądeczanie będą mogli zrobić zakupy w pierwszym w Polsce małoformatowym sklepie sieci OBI. Na półkach znajdziemy artykuły z branży remontowo-budowlanej oraz „ogrodowej”. Na powierzchni około 3 tys. m. kw. przy ul. Prażmowskiego w Nowym Sączu jest miejsce dla 20 tysięcy produktów. Na dzisiejszą uroczystość otwarcia przyjechał… Krzysztof Ibisz. A OBI przygotowało na powitanie Nowego Sącza szczególny prezent: cenną kartę podarunkową dla sądeckiego szpitala.

wsb3

Sądecki format marketu to eksperyment na skalę kraju. Wszystkie pozostałe sklepy sieci OBI są znacznie większe, jednak mniejsza powierzchnia nie oznacza ograniczeń w dostępności wszystkich produktów. W sklepie można zamówić wszystko z dwukrotnie szerszego asortymentu OBI korzystając z tzw. infokiosków czyli specjalnych stanowisk z ekranami dotykowymi.

W Nowym Sączu brakowało miejsca, w którym klienci budując, albo urządzając dom mogliby szybko i wygodnie zrobić kompleksowe zakupy – wyjaśnia decyzję otwarcia sklepu Grzegorz Jakóbczyk, dyrektor OBI Nowy Sącz.

Podczas dzisiejszej uroczystości przedstawiciele sieci OBI przekazali dwa czeki o wartości 5 tysięcy złotych każdy na rzecz sądeckiego szpitala. Jeden z nich jest prezentem dla oddziału pediatrycznego, a drugi dla chirurgii dziecięcej.

Nowy market został też poświęcony przez proboszcza parafii pw. Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu – ks. Kazimierza Markiewicza

Zazwyczaj przy uroczystym otwieraniu nowych obiektów przecinana jest specjalna wstęga. W OBI, jak przystało na sklep budowlany, nie była to zwykła tasiemka. Dyrektor Grzegorz Jakóbczyk oraz współwłaściciel obiektu Kazimierz Śliwa za pomocą piły „moja-twoja” przecięli drewnianą belkę.

Nie obyło się też bez ogromnego tortu i wspaniałego poczęstunku. Gościom towarzyszyły dźwięki saksofonu w wykonaniu profesjonalnego muzyka, a wszyscy zaproszeni mogli jako pierwsi w mieście dokonać zakupów w markecie.

Sklep OBI w Nowym Sączu to nie tylko nowe źródło produktów remontowo-budowlanych i ogrodowych, ale i miejsce pracy dla wielu sądeczan. W markecie znalazło zatrudnienie 61 osób z Nowego Sącza i okolic.

Konferansjerem dzisiejszego otwarcia był Krzysztof Ibisz, który w taki sposób zwrócił się do licznej grupy pracowników marketu:

Dla mnie to wy jesteście trochę jak lekarze pierwszego kontaktu, bo jeżeli klient będzie dobrze obsłużony, potraktowany życzliwie, to stanie się klientem idealnym, czyli takim, który będzie wierny i do was wróci. Wiem coś o tym, bo sam też robię u was zakupy.

Sądecki market otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godzinach od 7. do 21., a w niedziele handlowe od 9. do 19.

Sieć OBI działa na polskim rynku już od 20 lat. Pierwszy sklep powstał w Tychach. Obecnie w Polsce istnieje już 51 marketów zlokalizowanych w 40 miastach na terenie całego kraju.

Iwona Kamieńska, Klaudia Kulak, Kinga Nikiel-Bielak

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]