Krzysztof Głuc opuszcza klub PiS w Radzie Miasta Nowego Sącza

Krzysztof Głuc opuszcza klub PiS w Radzie Miasta Nowego Sącza

Nowosądecki radny Krzysztof Głuc, związany z Porozumieniem Jarosława Gowina na zwołanej dziś przed południem konferencji prasowej poinformował, że opuszcza Klub PiS – Wybieram Nowy Sącz w Radzie Miasta Nowego Sącza.  W ten sposób zamieszanie na krajowej scenie politycznej przekłada się na układ sił w sądeckim samorządzie.

Klub PiS – Wybieram Nowy Sącz dysponował dotąd większością głosów (12:11). Głos Krzysztofa Głuca, który zakomunikował, że będzie odtąd radnym niezrzeszonym i niezależnym – będzie zatem w głosowaniach „języczkiem u wagi”. 

Minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin został wczoraj zdymisjonowany – premier Mateusz Morawiecki odwołał go z rządu. Oficjalnymi powodami dymisji jest publiczna krytyka Polskiego Ładu, na którą pozwolił sobie Gowin i zbyt wolne prace nad ułatwieniami w budowie domów bez pozwolenia.

Moja dymisja jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i końcem Zjednoczonej Prawicy. Zostaliśmy wypchnięci z koalicji rządowej ze względu na wierność wartościom Zjednoczonej Prawicy– oświadczył we wtorek lider Porozumienia Jarosław Gowin.

 Jak dodał – jednym z priorytetów jego ugrupowania był brak zgody na podwyżkę podatków, stąd negatywnie odniósł się do rozwiązań podatkowych Polskiego Ładu, które określił jako „fatalne” i „wzięte z programów partii skrajnie socjalistycznych”.

Krytykował także projekt noweli ustawy o radiofonii i telewizji.

Jest coś symbolicznego w tym, że moja dymisja ogłaszana była w momencie, kiedy wszędzie w Polsce trwają protesty przeciwko ustawie zwanej nieprzypadkowo +lex TVN+. Ta ustawa w jaskrawy sposób narusza zasadę wolności mediów – mówił.

O swojej dymisji Gowin dowiedział się z mediów. Jak ocenił – „wiele to mówi o pewnej kulturze politycznej, a może antykulturze politycznej, która w ostatnim czasie w naszym obozie zapanowała”.

Rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka zapewniła, że wszyscy członkowie ugrupowania pozostaną w Porozumieniu razem z Jarosławem Gowinem.

Ludzie, którzy są zgromadzeni wokół Jarosława Gowina, to są ludzie z twardymi charakterami – oświadczyła.

 

Relacja z konferencji prasowej Krzysztofa Głuca w tekście znajdującym się pod poniższym linkiem:

Krzysztof Głuc o prezydium bez przedstawicieli opozycji: to był błąd…

fot. Porozumienie Nowy Sącz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.