Krzysztof Głuc dołączył do ekipy Donalda Tuska. Czwarty raz zmienił barwy klubowe w radzie miasta

Krzysztof Głuc dołączył do ekipy Donalda Tuska. Czwarty raz zmienił barwy klubowe w radzie miasta

Krzysztof Głuc, Platforma Obywatelska

Minęło dwa tygodnie od momentu, kiedy Krzysztof Głuc ogłosił, że z Porozumieniem Jarosława Gowina (obecnie szefową Magdalena Sroka) nie jest mu po drodze. Wówczas przyznał, że przymierza się do wyborów parlamentarnych, jednak nie zdradził z kim powalczy o mandat posła lub senatora. Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza odkrył karty i potwierdził – wstępuje w szeregi Platformy Obywatelskiej i podczas wyborów będzie reprezentował ugrupowanie Donalda Tuska.

Krzysztof Głuc podczas obecnej kadencji czterokrotnie zmienił klub. Radny zdobył mandat startując w 2018 roku ze swojego niezależnego komitetu (należąc do Porozumienia). W kampanii wyborczej przekonywał, że nie wejdzie w koalicję z ,,Prawem i Sprawiedliwością”. Kilka miesięcy później doszło jednak do fuzji jego grupy z klubem PiS i powstał klub radnych ,,PiS – Wybieram Nowy Sącz”. W sierpniu 2021 roku opuścił wspólny klub i dołączył do nowopowstałego ,,Sojuszu dla Miasta”. Teraz i z niego wystąpił, (oficjalnie jutro, 22 lutego), dołączając do ekipy Koalicji Obywatelskiej.

Krzysztof Głuc, Platforma Obywatelska

 

– To ważny moment dla mnie również osobiście, bo podjąłem istotną decyzję w życiu politycznym i obywatelskim i ma to też wymiar osobisty. Jesteśmy w ważnym momencie życia politycznego w Polsce. Te najbliższe 15 miesięcy, to czas poważnych wyborów, decyzji w sprawach sejmu, senatu i samorządu, a także wyborów do europarlamentu. Samorząd wymaga obrony. Wszystkie ręce na pokład – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Krzysztof Głuc.

10 lutego radny oficjalnie przyznał, że pożegnał się Porozumieniem Jarosława Gowina i przygotowuje się do wyborów parlamentarnych. Ostatecznie rozstał się z partią głównie przez jej sojusz z AGROunią. Głuc nie zdradził wówczas, z kim politycznie jest mu po drodze. Zaznaczał jednak, że „zawsze najbliżej mu do mądrych ludzi”.

– Od jakiegoś czasu Porozumienie idzie w nieco inną stronę programową. Szczególnie ostatnie wydarzenia, czyli sojusz z AGROunią jest dla mnie trudnym do zaakceptowania. Nie utożsamiam się ani z treścią polityki, którą uprawia AGROunia, ani z jej sposobem uprawiania. Są pewne granice, których wolałbym w polityce nie przekraczać – przyznał wówczas w rozmowie z naszą redakcją Krzysztof Głuc, obecny przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. Więcej w artykule: Głuc zerwał z Porozumieniem i „romansuje” z Hołownią? „Mam nadzieję, że wygra opozycja”.

Jednocześnie zaznaczył, że nigdy nie określał się ani jako człowiek z prawej, ani z lewej strony sceny politycznej. Dodał jednak, że ma nadzieję, że wygra opozycja i osiągnie sukces pozwalający na objęcie większości i stworzenie rządu, który wyprowadzi kraj z obecnych kłopotów. Głuc zdradził również, że ma przynajmniej dwie opcje do rozważenia. Jak się okazuje, wybrał Platformę Obywatelską i to z nią powalczy o mandat.

Czwarta zmiana

– Nowym członkiem Platformy Obywatelskiej został doktor Krzysztof Głuc. Cieszymy się z tego faktu, że otwieramy się na nowe środowiska. Wydaje mi się, że politycznie ten ruch wzmacnia Platformę Obywatelską. Liczymy na szeroką współpracę zarówno w wyborach parlamentarnych, jak i samorządowych – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Słowik, przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP w Nowym Sączu.

Automatycznie Krzysztof Głuc został również szóstym radnym klubu Koalicji Obywatelskiej w sądeckiej radzie miasta. Jak podkreślał radny Leszek Zegzda, dołączenie Głuca do ekipy wyraźnie wzmacnia klub i jest to dobry prognostyk także na wybory samorządowe. Nie bez znaczenia jest również fakt, że nowy członek grupy jest przewodniczącym nowosądeckiego samorządu.

– Panie doktorze Krzysztofie, witamy Cię bardzo serdecznie na naszym pokładzie, jesteś i naszym wzmocnieniem i dodatkową energią i pozycją dla PO w radzie miasta – mówił Leszek Zegzda, przewodniczący klubu Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta Nowego Sącza.

Krzysztof Głuc przyznał w rozmowie z mediami, że nawet jak nie należał do klubu Koalicji Obywatelskiej w radzie miasta, to współpraca między nim, a radnymi platformy układała się bardzo dobrze.

– Cieszę się z tego przyjęcia i słów, które padły. Głęboko wierzę, że to przekuje się na dobre projekty – skitował przewodniczący Głuc.

Nowy członek PO zapewnił, że nie rozważa kandydowania na prezydenta Nowego Sącza.

Całość konferencji prasowej poniżej w pliku dźwiękowym.

Fot. Adrian Maraś/
arch. DTS24.

 

 

Share on twitter
Share on facebook