„Nie ma zgody Radnych Klubu PiS Wybieram Nowy Sącz na drenaż kieszeni Sądeczan”

„Nie ma zgody Radnych Klubu PiS Wybieram Nowy Sącz na drenaż kieszeni Sądeczan”

Nowy Sącz, konferencja, PIS

Radni Klubu PiS Wybieram Nowy Sącz są przeciwni przekazaniu Miejskiej Spółce Nova ponad 3,5 mln złotych. Mają zastrzeżenia odnośnie funkcjonowania tejże spółki. Są przeciwni również uchwale kierunkowej, dotyczącej finansowania klubu Sandecja bez określenia konkretnych nakładów. „Na piękne oczy nie będziemy podpisywać czeku in blanco”- mówią. Krytykują też transfer 4 milionów złotych z budżetu miasta dla MPK.


Przedstawiciele Klubu PiS Wybieram Nowy Sącz, stanowczo sprzeciwiają się planowanej uchwale, której celem jest przekazanie ponad 3,5 mln złotych Spółce Nova. Jak informowali dziś na konferencji prasowej zwołanej tuż przed sesją – bilans spółki ma zamknąć się pokaźną stratą – ponad 7 milionów złotych.

– Na przestrzeni 1,5 roku podwyżki opłat za odbiór odpadów osiągnęły już niemal 300 proc. Nie wiem czy wszyscy są  świadomi jakie to obciążenie dla mieszkańców. Kolejnym przykładem drenażu kieszeni sądeckich podatników jest kwota 4 milionów złotych, która będzie za chwilę transferowana do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. Pamiętamy, że pan prezydent szedł z hasłem wyborczym bezpłatnej komunikacji dla mieszkańców Nowego Sącza. Otóż szanowni państwo, po raz kolejny mieszkańcy Nowego Sącza otrzymują rachunek za bezpłatną komunikację miejską. Ten rachunek opiewa na kwotę 4 mln złotych – mówił Wojciech Piech.

Radni PiS nie zgadzają się również z pomysłem uchwały kierunkowej deklarującej dofinansowanie przez samorząd spółki Sandecja. Jak tłumaczą – nie chodzi o to, że Sandecja jest finansowana przez miasto, „… ale na piękne oczy nie będziemy podpisywać czeku in blanco. Nie było potrzeby podejmowania takich uchwał w przeszłości” – zauważają. Przypominają też, że  prezydent Handzel obiecywał szukać sponsora dla klubu, tymczasem głównym sponsorem stali się mieszkańcy Nowego Sącza.

– Nie ma zgody klubu Prawa i Sprawiedliwość – Wybieram Nowy Sącz na politykę drenażu i nieustannego sięgania do kieszeni podatników. Jeszcze w tak trudnych okolicznościach kryzysu gospodarczego, z jakim mierzy się cały świat – mówił Wojciech Piech

 

Fot. Adrian Maraś

Czytaj także: Krzysztof Głuc dołączył do ekipy Donalda Tuska. Czwarty raz zmienił barwy klubowe w radzie miasta

Share on twitter
Share on facebook