Krzysztof Dziurbiel – kandydat III edycji Rankingu GLG

Krzysztof Dziurbiel – kandydat III edycji Rankingu GLG

Pianista, urodzony w Muszynie, absolwent muszyńskiego LO, Państwowej Szkoły Muzycznej w Krynicy-Zdroju i Nowym Sączu, Akademii Muzycznej w Krakowie i Grazu (Austria). Gra w duecie ze swoją żoną, Chiemi Tanaką.

Osiągnięcia, w tym szczególnie w roku 2020:

W roku 2020 odnieśli znaczące sukcesy w dwóch międzynarodowych konkursach duetów fortepianowych: w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym Online „Danubia Talents” na Węgrzech, gdzie otrzymali I główną nagrodę, a także w Międzynarodowym Konkursie on-line Music and Stars Awards, uzyskując Srebrną Nagrodę. Artystów oceniało międzynarodowe jury. W lutym 2020 roku Krzysztof zrealizował dobrze przyjęte przez publiczność tournée artystyczne po Polsce. W duecie z Chiemi zagrał w Krakowie, Warszawie, Szczecinie, we Wrocławiu oraz w rodzinnej Muszynie. W minionym roku, jako jeden z wybitnych absolwentów uczelni, miał występ podczas święta uczelni w Grazu, z którego przeprowadzono również transmisję on-line.

Z Sądecczyzną wiąże mnie:

Wspomnienia z dzieciństwa, koncerty i całe moje wykształcenie, które otrzymałem właśnie w tych stronach i które towarzyszy mi do dziś.

Hobby i ciekawostki zżycia prywatnego i zawodowego:

Lubię analizować rzeczy i problemy. Niezależnie jakie.

Przejdź do GŁOSOWANIA PUBLICZNOŚCI