Krynicka Grupa GOPR obchodziła jubileusz 70-lecia (zdjęcia)

Krynicka Grupa GOPR obchodziła jubileusz 70-lecia (zdjęcia)

GOPR Krynica, jubileusz

Grupa Krynicka GOPR świętowała w sobotę jubileusz 70 – lecia. Do uzdrowiska zagościł Marszałek Małopolski Witold Kozłowiski, który podziękował ratownikom za trudną pracę.

Była to druga część tegorocznych obchodów. Pierwsza odbyła się latem przy okazji Festiwalu Smaku. Tym razem wydarzenie odbyło się w Pijalni Głównej, gdzie wręczono odznaczenia. Potem impreza przeniosła się do pobliskiego hotelu. Zapowiadaliśmy to TUTAJ.

W uroczystościach wzięli udział między innymi: poseł na Sejm RP Anna Paluch, wojewoda małopolski Łukasz Kmita, radna województwa Jadwiga Wójtowicz, poseł na Sejm RP Patryk Wicher czy starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Marszałek Witold Kozłowski w swoim przemówieniu podkreślił wagę wykonywanej przez ratowników pracy.

– Bycie ratownikiem górskim to prawdziwe powołanie. Wymaga od człowieka, który chce pełnić tę służbę, odwagi, rozsądku, wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin i ogromnej empatii. Bez wątpienia, dodatkowym kapitałem, dodatkową siłą, która stoi za wami w czasie każdej akcji ratowniczej jest doświadczenie zgromadzone przez Krynicką Grupę GOPR, przez wszystkich ratowników, którzy w ciągu minionych siedmiu dekad byli jej członkami. To cenny depozyt, który pozwala Wam nieść pomoc nie tylko jak najszybciej, ale i w sposób jak najbardziej profesjonalny – mówił Witold Kozłowski.

Fot: UMWM

Czytaj także: Najpierw gala a potem bal. W sobotę krynicki GOPR będzie świętował jubileusz 70 – lecia

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama