„Kostka Sukcesu” konkurs dla tych, którzy odnoszą sukces i dzielą się nim z innymi

„Kostka Sukcesu” konkurs dla tych, którzy odnoszą sukces i dzielą się nim z innymi

Rozmowa z Magdaleną Pazgan-Wacławek – prezes CEO KAP HOLDING Sp. z o.o.

– Skąd tytuł konkursu „Kostka Sukcesu”? Kojarzy się z kostką szczęścia, ale w biznesie chyba nie o szczęście chodzi?

– Moim zdaniem wszędzie potrzebne jest szczęście – w życiu, biznesie, sporcie. Konkurs jednak nosi tytuł „Kostka Sukcesu”, bo poza elementem szczęścia do osiągnięcia sukcesu potrzeba też dużo pracy i wytrwałości.

Statuetkę zaprojektował Kazimierz Adamski, artysta rzeźbiarz z Krakowa, który zainspirowany naszymi przemyśleniami, zaproponował kształt kości do gry.

To symbol tego, co przyniesie los – czasem jest to to, na co liczymy i dopisuje nam szczęście, a czasem to, czego zupełnie się nie spodziewamy. Tak jest w biznesie, bowiem nigdy nie można być pewnym co przyniesie kolejny dzień. To jest fascynujące i bardzo rozwija człowieka na wielu płaszczyznach. Kość do gry ma także kształt sześcianu – symbolu matematycznej całkowitości, stałości i solidności. To są cechy, które przedsiębiorstwo powinno mieć.

Nasza statuetka silnie nawiązuje do regionu sądeckiego. Na jej bokach      znajduje się logo i nazwa Izby Gospodarczej, której współzałożycielem był mój tata – Kazimierz Pazgan a także fragment miasta Nowego Sącza i przebijający się przez bryłę kwiat szarotki górskiej – rośliny rosnącej w trudnych warunkach, na skałach. Górna płaszczyzna jest miejscem dla laureatów nagrody, czysta      wypolerowana powierzchnia symbolizuje pole do działania i rozwoju.

– Konkurs nosi imię Pani Ojca – Kazimierza Pazgana. Dla Pani ta inicjatywa ma wymiar osobisty?

– Poniekąd tak. Aczkolwiek nie tylko ja, czy nasza rodzina, jest zaangażowana w ten temat. Inicjatywa powstała zarówno ze strony DTS, Sądeckiej Izby Gospodarczej oraz Fundacji Pomyśl o Przyszłości. To bardzo miłe, że środowisko lokalne pamięta i docenia wkład mojego taty w propagowanie przedsiębiorczości w regionie. Pamiętam, jak kiedyś prezes Fakro – Ryszard Florek powiedział: „Patrzyliśmy na Kazika, jemu się udało, to też poszliśmy w jego ślady”, mając na myśli założenie własnej firmy. Naprawdę cieszę się, że inni  więksi i mali przedsiębiorcy poszli tą drogą i wzajemnie się wspierają. Jest takie powiedzenie: jeśli chcesz iść szybko – idź sam. Jeśli chcesz iść daleko – idźcie razem.

– Wyjaśnijmy, do kogo przede wszystkim adresowany jest konkurs?

– Konkurs „Kostka Sukcesu” jest adresowany do przedsiębiorców wywodzących się z regionu sądeckiego (w szerokim rozumieniu) lub działających na tym terenie, którzy odnieśli sukces lub swoją działalnością sprawiają, że mieszkańcy mają dostęp do ciekawych usług, wydarzeń. Wyobrażam sobie, że laureat lub laureatka poprzez swoją działalność przyczynia się do polepszenia bytu mieszkańców, takiego „otwierania oczu”.  Mam na myśli dostarczanie usług, produktów czy organizowanie wydarzeń, które sprawią, że lokalna społeczność ma dostęp do czegoś więcej niż tylko rutyna, przysłowiowa „praca, dom, szkoła”. Przykładem mogą być dodatkowe zajęcia dla dzieci lub dorosłych,  rozwijające je w wymiarze edukacyjnym, kulturowym, duchowym, aby mogły  poznawać nowe rzeczy i pasje, by później robić to, co lubią. W życiu chodzi o to, by być zadowolonym i korzystać z tego, co przynosi los. Mieć odwagę. Wykorzystywać szanse. I tego właśnie doskonałym przykładem był mój tato. On kochał życie. Mimo ogromnych przeciwności, które nierzadko napotkał, zawsze sobie z nimi radził.

– Do kiedy i w jaki sposób można zgłaszać firmę do udziału w konkursie?

– Gorąco zachęcam, żeby się zgłaszać. Mamy w regionie wielu przedsiębiorców, którzy robią społecznie odpowiedzialne projekty. Wiem, że ktoś może myśleć, że to, co robi, wcale nie jest takie „wow”. Ale dajcie nam (jury) to ocenić. Może się okazać, że ktoś patrząc z boku widzi w tym coś wyjątkowego. Zgłoszenie można przesyłać do 15 listopada. W jury  zasiądzie 5 osób. Wręczenie nagrody odbędzie się 2 grudnia 2022 r. Mam nadzieję, że konkurs stanie się cyklicznym wydarzeniem, pozwalającym na coroczne wsparcie lokalnych przedsiębiorców.

– W „Kostce Sukcesu” można startować bez względu na formę i wielkość prowadzonego przedsiębiorstwa. Małe, dopiero rozwijające się firmy, będą mieć szansę w zestawieniu z sądeckimi gigantami? 

– W tym konkursie nie liczy się wielkość. Stawiamy na osobowość i działanie przynoszące coś dobrego w naszym regionie. Zarówno małe, jak i duże przedsiębiorstwa mogą  chwalić się swoimi aktywnościami. Wierzę, że jest wiele projektów wartych zauważenia i opowiedzenia o nich światu. To nie jest konkurs, który ma pokazać, kto zarobił więcej pieniędzy. Ten konkurs ma pokazać, że wśród naszej społeczności ludzie wykorzystują szanse, realizują swoje pomysły i pasje, potrafiąc zarazić nimi innych.

– Dlaczego warto zgłosić swoją firmę? 

– Myślę, że wyróżnienie w tym konkursie będzie przede wszystkim takim „poklepaniem po ramieniu” i powiedzeniem „Gratuluję! Dobra robota!”. Czasami nikt tego nie mówi głośno, a każdy z nas lubi i zasługuje na to, by być docenionym. Przewidziana jest także nagroda pieniężna dla zwycięzcy w wysokości 25 000 PLN.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy https://www.dts24.pl/konkurs-kostka-sukcesu-im-kazimierza-pazgana-do-wygrania-25-000-zl-nie-czekaj-juz-dzis-przeslij-nam-swoje-zgloszenie/

 

 

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama