Jubileuszowa XX edycja Biegu Bejorów w iście wiosennej scenerii (fotorelacja)

Jubileuszowa XX edycja Biegu Bejorów w iście wiosennej scenerii (fotorelacja)

kramarka, bieg bejorów 2022

Ostatnia niedziela października okazała się dniem iście wiosennym. Ciepło, bezchmurnie – do tego z dużą frekwencją uśmiechniętych i dobrze bawiących się „kramarkowiczów”. Oto wymarzony i spełniony scenariusz jubileuszowej XX edycji Biegu Bejorów.

Cel? Radość. Wspólnota. I wpis do kultowego zeszytu, który przez 20 lat nadaje wydarzeniu magii. Niedzielne wydarzenie zapowiadaliśmy na łamach naszego portalu TUTAJ.

Artur Dobosz, który na co dzień sprawuje funkcję prezesa organizującego bieg UKSu Ryter w rozmowie z portalem DTS24 nie ukrywa zadowolenia z przebiegu wydarzenia.

– Przywitała nas polska złota jesień. Wszystko odbyło się przy pięknej pogodzie i wspaniałej scenerii. Frekwencja także dopisała, bo na starcie pojawiło się ok. 300 osób. Najfajniejsze jest to, że każda buzia była uśmiechnięta. Było mnóstwo osób, które pojawiają się na naszym biegu systematycznie, ale byli i nowi uczestnicy. Odwiedziło nas małżeństwo z Meksyku. Najstarszym uczestnikiem była pani Maria (rocznik 1950) a najmłodszym Apolonia z Nowego Sącza (rocznik 2020) – mówi Artur Dobosz.

Tegoroczna edycja musiała zostać nieco odmieniona pod względem organizacyjnym, bo połączono ją z promocją wydanej na okazję jubileuszu książki. Odbył się także koncert Kapeli Ciupaga. W wyprawie na Kramarkę wziął  udział Tomasz Brzeski, sportowiec z krwi i kości, który kilka lat temu uległ niebezpiecznemu wypadkowi.

– To dla mnie człowiek gigant. Fenomen. Wiemy co przeżył. Dziś dotarł na metę tak jak i wszyscy uczestnicy. Na Kramarce zgodnie z tradycją wyczekiwaliśmy ostatniego zawodnika, każdy został przywitany brawami. Potem udaliśmy się w stronę pobliskiego hotelu. Tam nagrodziliśmy uczestników, była okazja do wymienienia się wrażeniami po biegu. Później odbyła się sentymentalna podróż do początków, którą mogliśmy przeżyć przy okazji spotkania promującego książkę autorstwa pani Iwony Kamieńskiej – kończy prezes UKSu Ryter.

Czytaj także: Książka ,,Bieg Bejorów. Opowieść prawdziwNa” ukoronowaniem XX edycji ryterskiej miłości do biegów

 

Fot: DTS

Czytaj także: Stary Sącz. Uczniowie technikum leśnego ślubowali na corocznym „rykowisku” (zdjęcia)

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama