Krynica Źródłem Kultury 2020. koncert Lady Pank

Krynica Źródłem Kultury: w piątek ENEJ, a w sobotę pożegnalny koncert grupy PERFECT!

W piątek na scenie krynickiej Pijalni  pojawi się Enej, a dzień później Perfect, dla którego będzie to jeden z ostatnich koncertów.

wsb3

Enej to żywiołowy miks folku i rocka. Zespół został założony w Olsztynie w 2002 roku przez braci Piotra i Pawła Sołoduchów oraz Łukasza Kojrysa. W początkowym okresie brzmienie grupy zostało zdominowane przez kulturę ukraińską i ludowe instrumentarium. Pierwsza płyta „Ulice” ukazała się w 2008 roku, a już trzy lata później Enej wygrał Must Be The Music - Tylko Muzyka w telewizji Polsat, co zapewniło mu ogólnopolską rozpoznawalność i tysiące nowych fanów. Wyjątkowy charakter zespołu, jego niespożyta energia i melodyjne kompozycje znalazły swoje odbicie w bogatej kolekcji przyznanych mu nagród.

Najbliższa sobota może być dla niektórych ostatnią szansą, aby zobaczyć Perfect na żywo. Muzycy ogłosili, że 19 czerwca, w związku z odejściem Grzegorza Markowskiego, zespół kończy działalność pod dotychczasową nazwą. Obchodząca 40-lecie swojego istnienia grupa pojawi się na scenie Pijalni Głównej 8 lutego w ramach trasy "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść”. Perfect to legenda polskiej muzyki rockowej, która ma na swoim koncie 9 albumów studyjnych i dziesiątki przebojów, które śpiewała cała Polska. Niezmienny od lat skład tworzą: Grzegorz Markowski, Piotr Szkudelski, Jacek Krzaklewski, Dariusz Kozakiewicz i Piotr Urbanek.

Bilety na wydarzenia można kupić w internecie na stronie TUTAJ, oraz przed koncertem - w Pijalni Głównej.

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19.

Dla naszych Czytelników mamy dwie podwójne wejściówki ufundowane przez organizatorów cyklu wydarzeń pod wspólnym hasłem: KRYNICA ŹRÓDŁEM KULTURY. Aby zapewnić sobie szansę na zdobycie jednej z nich, znajdź post z informacją o koncertach na naszym profilu na FB i w komentarzu pod nim napisz z kim chcesz pójść na koncert, który z dwóch wybierzesz i dlaczego?

Będziemy wdzięczni również za udostępnienie posta.

Zabawę rozstrzygniemy 6 lutego do południa.

TUKAN

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.