Krynica Źródłem Kultury – moc wrażeń pod Jaworzyną!

Krynica Źródłem Kultury – moc wrażeń pod Jaworzyną!

Krynica-Zdrój to najsłynniejsze uzdrowisko w Polsce. Rocznie odwiedzana jest przez ponad milion turystów, z czego aż 200 tysięcy przyjeżdża pod Jaworzynę w czasie ferii zimowych. Odrestaurowana Pijalnia Główna jest jednym z najbardziej klimatycznych miejsc w mieście. To tutaj zorganizowano konferencję dotyczącą cyklu wydarzeń „Krynica Źródłem Kultury”.

Konferencję rozpoczął prezes zarządu Uzdrowiska Krynica Żegiestów S. A:

Jesteśmy spółką Skarbu Państwa. Organizując już po raz czwarty cykl wydarzeń „ Krynica Źródłem Kultury” kierujemy się nie tylko działalnością generującą zyski, ale również wypełniamy naszą misję społeczną. Jej częścią jest dbałość o kulturę i na tej płaszczyźnie realizujemy projekty skierowane nie tylko do mieszkańców naszego miasta, czy Sądecczyzny, ale także odwiedzających nas turystów – mówił Grzegorz Biedroń.

Dla Krynicy eventy to jeden z kluczowych instrumentów promocyjnych – mówił burmistrz Krynicy-Zdroju Dariusz Reśko. – Promowanie i umacnianie wizerunku miasta jako miejsca wyjątkowych, związanych z kulturą spotkań, to priorytet w ramach naszej strategii. Proszę zwrócić uwagę, że nieprzypadkowo kalendarium wydarzeń Krynica Źródłem Kultury przypada na 6 tygodni ferii zimowych. Chciałbym również podkreślić znakomitą współpracę z Uzdrowiskiem Krynica Żegiestów S.A. i zapewnić, że wspólnych projektów będzie jeszcze więcej.

Łukasz Chmielowski, członek zarządu PKL – jednego ze sponsorów cyklu – podkreślił, że dobre marki się przyciągają.

Bardzo się cieszę, że Uzdrowisko Krynica-Żegiestów S.A., miasto Krynica-Zdrój i Polskie Koleje Linowe mogą współpracować razem. Jestem pewien, że ten projekt jest szansą na poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty zimowej miasta. Świetnie się składa, że w ciągu dnia możemy zapraszać turystów na narty na Jaworzynę Krynicką, czy spacer po wyjechaniu na Górę Parkową, a wieczorem zaoferować im rozrywkę na najwyższym poziomie. Tym wydarzeniem budujemy markę Krynicy, ale również i całej Małopolski – zarówno Krynica Źródłem Kultury, jak i letni festiwal Hej Fest odbywający się na Gubałówce, w Krynicy oraz Szczawnicy, wchodzą w skład projektu Małopolska Brzmi Dobrze. To oznacza, że wszyscy razem, działając lokalnie, budujemy ponadlokalny projekt – mówił Łukasz Chmielowski.

Jan Malski, dyrektor artystyczny cyklu oraz przedstawiciel jednego z organizatorów – agencji eventowej Especto – zwrócił uwagę, iż spora część z tegorocznych gwiazd będzie w Krynicy występować po raz pierwszy.

Cieszę się, że ponownie spotykamy się w tym miejscu. Krynica jest prawdopodobnie jedynym miejscem, które gości tak wiele festiwali i wydarzeń kulturalnych w okresie zimowym – mówił Malski. – Bardzo serdecznie chciałbym również powitać na pokładzie Radio Zet, które w tym roku zostało naszym patronem medialnym. Otwierający tegoroczną edycję koncert będzie wydarzeniem specjalnym, gdyż obok gwiazdy – Zakopower – wystąpią na nim również zespoły uczestniczące w Festiwalu Supportów, którego celem jest wyłonienie najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia.

Tegoroczna edycja Krynica Źródłem Kultury potrwa do 23 lutego

Kalendarium wydarzeń można znaleźć na www.krynicazrodlemkultury.pl

Już 19 lutego spotykamy się w Krynicy na koncercie ZESPOŁU DŻEM!

fot. Natalia Sekuła

Krynica- Zdrój: Zakopower rozgrzał scenę w Pijalni Głównej, na szczęście nikt z koncertu nie wracał boso…

Reklama