Krynica- Zdrój: Zakopower rozgrzał scenę w Pijalni Głównej, na szczęście nikt z koncertu nie wracał boso…

Krynica- Zdrój: Zakopower rozgrzał scenę w Pijalni Głównej, na szczęście nikt z koncertu nie wracał boso…

Wczoraj (13 stycznia) koncertem zespołu Zakopower zainaugurowano IV edycję cyklu wydarzeń kulturalnych w krynickiej Pijalni Głównej. Na imprezy pod hasłem ,,Krynica Źródłem Kultury” składają się w dużej mierze występy gwiazd polskiej sceny muzycznej oraz kabaretowej. Nie da się ukryć, że w sobotę Sebastian Karpiel-Bułecka wraz z zespołem sprawił, że krynicki deptak zatrząsł się w posadach.

,,Pójdę boso, pójdę boso…” – śpiewały tłumy, które przybyły do Pijalni Głównej, by posłuchać folkowo-rockowego zespołu muzycznego.

Jednak zanim wystąpiła gwiazda wieczoru, sceną zawładnęło pięć zespołów, wyłonionych spośród 350. zgłoszeń nadesłanych na Festiwal Suportów. Nie będzie nadużyciem, jak powiemy, że równie dobrze każdy z nich mógłby być głównym gościem koncertowej soboty. Po niezwykle energicznych oraz momentami refleksyjnych występach nastąpiło oficjalne otwarcie tegorocznego cyklu wydarzeń kulturalnych.

– Widzę, że publiczność jest już świetnie przygotowana i bardzo miło wystąpić w roli niemalże gwiazdy, których zresztą tej zimy nie będzie brakowało w Krynicy. Miło mi, że jako prezes uzdrowiska Krynica-Żegiestów S.A., mogę cieszyć się tak liczną widownią i tym, że pomagamy dobrej zabawie. Tegoroczny program Zima 2018 jest wyjątkowo ciekawy – mówił Grzegorz Biedroń życząc przybyłym świetnej zabawy.

Prezes podziękował także burmistrzowi Krynicy-Zdrój Dariuszowi Reśko – współorganizatorowi imprezy. – Wspólnie organizujemy ją już po raz czwarty, ale nie ostatni – zapewnił.

Publiczność przywitał także Członek Zarządu PKL Łukasz Chmielowski, podkreślając iż cieszy się, że PKL może współorganizować tak ambitny projekt w ramach cyklu ,,Małopolska brzmi dobrze”.

 -Latem jesteśmy na Gubałówce w Zakopanym, tam zapraszamy gwiazdy polskiej estrady w każdy letni weekend, dlatego cieszę się, że zimą jesteśmy w Krynicy-Zdrój i możemy dobrze bawić się z państwem. Życzę jak najlepszej zabawy – dodał.

Po wystąpieniu oficjeli na scenie pojawił się długo wyczekiwany zespół Zakopower, założony przez skrzypka i wokalistę Sebastiana Karpiel-Bułeckę. Oprócz niego grupę tworzą: Józef Chyc-Scepon, Piotr Rychlec, Tomasz Krawczyk, Wojciech Topa, Bartek Kudasik, Michał Trąbski, Dominik Trębski i Łukasz Moskal.

Zespół swoją zakopiańską energią sprawił, że cała publiczność świetnie się bawiła, śpiewając hity grupy tj. ,,Boso”, ,,Kiebyś Ty” i wiele innych. Oczywiście nie obyło się bez bisu.

Inauguracyjny koncert zespołu Zakopower to dopiero przedsmak tego, co będzie się działo przez najbliższe tygodnie na krynickiej scenie. Zagości na niej: Dżem, Bajm, Grzegorz Turnau, Kasia Kowalska, Agnieszka Chylińska, Ira, Andrzej Piaseczny, Sylwia Grzeszczak, Czerwone Gitary, Kult, Perfect oraz kabaret Ani Mru Mru.

Więcej informacji TUTAJ

Fot/film. NS

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama