Krynica-Zdrój: zatrzymano 51-letniego włamywacza

Od kilku miesięcy na terenie Krynicy-Zdroju dochodziło do kradzieży z włamaniami. Winnym okazał się być 51-letni mężczyzna, który już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

wsb3

Na podstawie obszernego materiału dowodowego, zgromadzonego przez funkcjonariuszy z krynickiego Komisariatu Policji, mężczyzna usłyszał liczne zarzuty.

Od 18 listopada 2019 roku do 28 kwietnia br. 51-latek okradł kilka domów. Do części z nich włamał się, do niektórych wszedł przez niezamknięte drzwi, natomiast do dwóch nie udało mu się wejść. Łupem złodzieja padały pieniądze, biżuteria, portfele i dokumenty. Skradzione rzeczy, według ich właścicieli, były warte łącznie ponad 14 tysięcy złotych.

- Mężczyzna odpowie za kradzieże z włamaniem, usiłowanie włamań oraz kradzieże - w tym również kart bankomatowych i dokumentów stwierdzających tożsamość oraz ich ukrywanie bez prawa do rozporządzania nimi, za co zgodnie z zapisami kodeksu karnego grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności - informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, Oficer Prasowa KMP w Nowym Sączu.

Sytuacji 51-latka nie poprawia fakt, że już wcześniej był karany za podobne przestępstwa.

fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

GLINIK

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.