Krynica-Zdrój. Odwiedziny chorych w szpitalu zawieszone

Krynica-Zdrój, szpital, odwiedziny

Władze szpitala im. dr J. Dietla w Krynicy-Zdroju podjęły decyzję o całkowitym wstrzymaniu odwiedzin chorych w placówce. Powodem jest pogarszająca się sytuacja epidemiologiczna. 

Dzisiaj w Polsce potwierdzono 6 274 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 316 w województwie małopolskim. Wśród zakażonych jest 21 osób z powiatu nowosądeckiego, 14 osób z powiatu limanowskiego, 13 osób z powiatu gorlickiego i 8 osób z Nowego Sącza. Sytuacja w szpitalach się każdego dnia pogarsza.

,,W związku ze zwiększoną ilością zachorowań na COVID-19 i koniecznością przekształcenia części łóżek szpitalnych na potrzeby epidemiologiczne wstrzymuje się do odwołania odwiedziny chorych” – informują władze krynickiego szpitala.

W wyjątkowych okolicznościach dopuszcza się możliwość krótkiej wizyty najbliższego członka rodziny. Zgodę na odwiedziny musi wyrazić kierownik oddziału lub lekarz dyżurny. Wymagane są środki ochrony indywidualnej: czepek, fartuch i maseczka.

Również w gorlickim szpitalu władze lecznicy zmieniły zasady odwiedzin chorych. O tym informowaliśmy —>TUTAJ.

Fot. Kinga Nikiel-Bielak 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.