Most w Kurowie przeszedł próby obciążenia. W poniedziałek oficjalne otwarcie

Most w Kurowie przeszedł próby obciążenia. W poniedziałek oficjalne otwarcie

Most w Kurowie, otwarcie

25 października o godzinie 13.00 minister infrastruktury Andrzej Adamczyk oficjalnie otworzy nowy most na Dunajcu w Kurowie (dk 75). Przeprawa przeszła pomyślnie próby obciążenia: dynamiczną i statyczną. To oznacza, że kierowcy od najbliższego poniedziałku będą korzystać z obiektu.

Rozbiórka tymczasowych podpór nowego mostu rozpocznie się jeszcze w listopadzie.

,,Wybudowano nową kanalizację deszczową, kanał technologiczny, przełożono sieć teletechniczną. Część zjazdów indywidualnych od strony Nowego Sącza została już przebudowana. Oświetlenie drogi wykonane jest w 60%. Cały zakres robót dla tej inwestycji, zgodnie z umową zostanie zakończony w kwietniu 2022 roku” – poinformowała Iwona Mikrut, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.

Całkowita długość mostu wynosi 602 m, szerokość 17,18 m, natomiast pylony wznoszą się na ok. 33,5 m od poziomu terenu. Wykonawcą zadania wartego prawie 190 milionów (189 096 206,12 zł) jest polsko-węgierskie konsorcjum firm Banimex.

Most, którym jeszcze przez dwa dni będziemy się poruszać, został wybudowany w 1943 roku, ma długość 407,6 m. Szerokość stanowi zaledwie 7,5 metra, z czego jezdnia – 6 m. Ale nie tylko to, że jest zbyt wąski stanowiło motywację, do jego przebudowy. Również stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia. Po starym obiekcie pozostanie pamiątka w postaci punktu widokowego, o tym pisaliśmy tutaj. Jeszcze w tym roku wykonawca przystąpi do rozbierania starego obiektu.

Fot. za GDDKiA w Krakowie 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.