Dwa potrącenia w dobę. Coraz więcej incydentów z udziałem kierowców i pieszych

Dwa potrącenia w dobę. Coraz więcej incydentów z udziałem kierowców i pieszych

Krynica-Zdrój, Mszana Dolna, potrącenie

To kolejne takie incydenty na lokalnych drogach. Wczoraj w Krynicy-Zdroju na ulicy Kraszewskiego doszło do zderzenia pieszej z kierowcą samochodu marki Volkswagen. Dzień wcześniej prowadzący auto tej samej marki mężczyzna potrącił 69 – letnią kobietę.

Niespełna tydzień temu informowaliśmy na łamach naszego portalu o potrąceniu 77 – letniego mężczyzny na Limanowszczyźnie. Pieszy poruszał się prawidłową stroną jezdni. Można o tym przeczytać TUTAJ.

O szczegóły wczorajszego incydentu z Krynicy-Zdroju poprosiliśmy komisarz Justynę Basiagę z Komendy Miejskiej Polski w Nowym Sączu.

– Około godz. 16.40 na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej oraz kierującego samochodem marki Volkswagen. W wyniku zdarzenia poruszająca się pieszo 52 – letnia mieszkanka Krynicy-Zdroju została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Dokładne okoliczności i przyczyny są obecnie ustalane. Czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie z art. 86 kw. prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy Zdroju – mówi komisarz Justyna Basiaga, oficer prasowy KMP w Nowym Sączu.

Dzień wcześniej w Mszanie Dolnej kierowca Volkswagena potrącił kobietę. Jak informuje nasz portal st. asp. Jolanta Batko (oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej) w tym przypadku kierujący również był trzeźwy. – O godz. 18:35 w miejscowości Mszana Górna 63-letni kierowca potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 69-letnią kobietę, która została zabrana do szpitala. Kierujący był trzeźwy, zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy – mówi st. asp. Jolanta Batko z KPP Limanowa.

Czytaj także: Adam Małysz gościł dziś w Nowym Sączu. To początek współpracy z nowosądeckim szpitalem (zdjęcia)

Fot: foto112

Share on twitter
Share on facebook