Adam Małysz gościł dziś w Nowym Sączu. To początek współpracy z nowosądeckim szpitalem (zdjęcia)

Adam Małysz gościł dziś w Nowym Sączu. To początek współpracy z nowosądeckim szpitalem (zdjęcia)

Adam Małysz, Nowy Sącz, podpisanie listu intencyjnego

Adam Małysz gościł dziś w Nowym Sączu. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego podpisał list intencyjny, na mocy którego nowosądecki Szpital Specjalistyczny rozpocznie pełnowymiarową współpracę z Polskim Związkiem Narciarskim.

Konferencję prasową zapoczątkowała Lidia Zelek, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, która nie ukrywała swojego zadowolenia z rozpoczynającej się współpracy.

– Jest mi niezmiernie miło, że odwiedził nas prezes Polskiego Związku Narciarskiego, pan Adam Małysz. Spotykamy się dziś w sprawie podpisania listu intencyjnego pomiędzy Polskim Związkiem Narciarskim a naszym szpitalem. Jesteśmy zaszczyceni takim wyróżnieniem, że pan prezes nas wybrał. Koordynatorem zajęć medycznych jest Szymon Fornagiel, ordynator wydziału hematologii, który będzie nadzorował stronę medyczną zawodników współpracując z prezesem Adamem Małyszem – przekazała dyrektor Lidia Zelek.

Adam Małysz zwrócił uwagę na fakt, że wybór szpitala, który będzie sprawował pieczę nad skoczkami polskiej kadry narodowej oraz pozostałymi zawodnikami podlegającymi Polskiemu Związkowi Narciarskiemu był prosty – także ze względu na pełne zaufanie względem doktora Szymona Fornagiela.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy rozpocząć taką współpracę. Pan doktor Szymon jest u nas w radzie medycznej, także nie mogło być inaczej, abyśmy tego szpitala nie wybrali. Tym bardziej, że jest tutaj dostępne naprawdę wszystko. Jest nam miło, że władze szpitala zgodziły się, aby z nami współpracować. Dla nas jest to duże ułatwienie i bardzo duża pomoc. Jeśli chodzi o sport to dzisiaj sprawy medyczne są mocno posunięte do przodu. Nasze dyscypliny są mocno urazowe. Jeśli możemy zapobiec w pewnych kwestiach to cieszę się, że dzięki tej współpracy będzie to możliwe – powiedział Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Na czym dokładnie wspomniana współpraca będzie polegać? Jak usłyszeliśmy podczas konferencji, szpital ma zapewnić pełny zakres badań i pomóc sportowcom w wydobyciu stu procent ich potencjału pod względem wydolności. W razie konieczności wyznaczeni specjaliści będą szukać przyczyn nieprawidłowości zdrowotnych, zapobiegać objawowo i przyczynowo. Podstawowym zadaniem będzie przygotowanie do wysiłku wpisanego w rolę sportowca. Poniżej kilka zdjęć z dzisiejszej konferencji w Nowym Sączu.

Czytaj także: Nowy Sącz. Centrum Handlowe Europa na sprzedaż!

Fot: Adrian Maraś

Reklama