Kryniczanie mogą już korzystać z plaży nad Czarnym Potokiem

Kryniczanie mogą już korzystać z plaży nad Czarnym Potokiem

plaża Czarny Potok , otwarcie

Od dzisiaj można korzystać z plaży rekreacyjnej nad Czarnym Potokiem w Krynicy-Zdroju. Oficjalne otwarcie odbędzie się w sobotę, 11 czerwca, o godzinie 15.00. Inwestycja kosztowała budżet gminy około 100 tysięcy złotych.

Plaża powstała przy orliku znajdującym się nad Czarnym Potokiem, który jest dopływem Kryniczanki. To pierwsze tego typu miejsce w uzdrowisku. Woda została spiętrzona na głębokość około metra.

– Poprawiliśmy stan techniczny schodów prowadzących z osiedla do kompleksu rekreacyjnego i zamontowaliśmy drabinki przy dolnym zbiorniku – informuje burmistrz Krynicy-Zdroju Piotr Ryba.

Zarówno schody, jak i drabinki zostały ,,zasponsorowane” z budżetu obywatelskiego osiedla, na którym powstała plaża. Jak zaznacza gospodarz miasta, to nie jedyna atrakcja, która w tym roku powstanie na Czarnym Potoku. Do końca września przy placu zabaw wybudowana zostanie trzecia w gminie tężnia solankowa.

Zabawa związana z udostepnieniem nowego miejsca rekreacyjnego trwa cały dzień. Jednak oficjalne otwarcie tamy nastąpi o godzinie 15.00. Wówczas zostaną także powitani uczestnicy siódmego rajdu rowerowego łączącego Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem. Jego uczestnicy wyruszyli w trasę 31 maja i dzisiaj zawitają do sądeckiego uzdrowiska. Łącznie mieli do pokonania około 1000 kilometrów.

Gwiazdami sobotniego wieczoru będą uzdolniona finalistka The Voice Kids Julia Wincenciak i Mechanicy Shanty.

Fot. burmistrz Piotr Ryba