Siódmy raz w 12 dni połączą Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem

Siódmy raz w 12 dni połączą Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem

Krynicka Organizacja Turystyczna, rajd rowerowy, Krynica Morska, Krynica-Zdrój

Rowerzyści po raz siódmy połączą trasą rowerową Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem. Na wyprawę wyruszą 31 maja. Potrwa ona do 11 czerwca. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do pokonania ponad 1000 kilometrów.

Inicjatorem akcji jest Krynicka Organizacja Turystyczna. W ubiegłym tygodniu kolejny raz władze powiatu nowosądeckiego podpisały umowę z prezesem stowarzyszenia KOT Bogdanem Kałuckim dotyczącą wsparcia finansowego podróży. Rowerzyści jadąc przez Polskę, promują Sądecczyznę i to nie byle jak, bo swoją podróżą wzbudzają niemałe zainteresowanie.

– Jedziemy promować Sądecczyznę i obie Krynice, promować zdrowy tryb życia i oglądanie Polski z perspektywy roweru. Zapewniam, że to całkiem inna perspektywa niż oglądanie jej z okien samochodu jadącego po autostradzie – przekonywał przed zeszłoroczną wyprawą Bogdan Kałucki.

W rowerowej wycieczce nie uczestniczą zawodowcy. Przed wyzwaniem pokonania Polski na rowerach stają przeciętni rowerzyści, trenujący od czasu do czasu.

– To świetna inicjatywa. Jako władze samorządowe wspieramy osoby i przedsięwzięcia, które promują nasz piękny region. Ta impreza od kilku lat wzbudza spore zainteresowanie w Polsce. Całej ekipie życzę powodzenia, gratuluję odwagi i formy – mówił podczas podpisania umowy starosta Marek Kwiatkowski.

Prezes Krynickiej Organizacji Turystycznej podziękował za wsparcie i zaznaczył, że w całej Polsce co roku powstają nowe ścieżki rowerowe, więc warto skorzystać z takiej formy podróżowania. W tym roku w wyzwaniu udział weźmie również mieszkanka Ukrainy, która na Sądecczyźnie schroniła się przed wojną.

Czytaj także: Wyszukaj… Dawid 09 zgłoś się, czyli Janczyk odnalazł się w nowym klubie

Fot. Krynicka Organizacja Turystyczna/
Powiat Nowosądecki