Siódmy raz w 12 dni połączą Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem

Siódmy raz w 12 dni połączą Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem

Krynicka Organizacja Turystyczna, rajd rowerowy, Krynica Morska, Krynica-Zdrój

Rowerzyści po raz siódmy połączą trasą rowerową Krynicę Morską z Krynicą-Zdrojem. Na wyprawę wyruszą 31 maja. Potrwa ona do 11 czerwca. Miłośnicy dwóch kółek będą mieli do pokonania ponad 1000 kilometrów.

Inicjatorem akcji jest Krynicka Organizacja Turystyczna. W ubiegłym tygodniu kolejny raz władze powiatu nowosądeckiego podpisały umowę z prezesem stowarzyszenia KOT Bogdanem Kałuckim dotyczącą wsparcia finansowego podróży. Rowerzyści jadąc przez Polskę, promują Sądecczyznę i to nie byle jak, bo swoją podróżą wzbudzają niemałe zainteresowanie.

– Jedziemy promować Sądecczyznę i obie Krynice, promować zdrowy tryb życia i oglądanie Polski z perspektywy roweru. Zapewniam, że to całkiem inna perspektywa niż oglądanie jej z okien samochodu jadącego po autostradzie – przekonywał przed zeszłoroczną wyprawą Bogdan Kałucki.

W rowerowej wycieczce nie uczestniczą zawodowcy. Przed wyzwaniem pokonania Polski na rowerach stają przeciętni rowerzyści, trenujący od czasu do czasu.

– To świetna inicjatywa. Jako władze samorządowe wspieramy osoby i przedsięwzięcia, które promują nasz piękny region. Ta impreza od kilku lat wzbudza spore zainteresowanie w Polsce. Całej ekipie życzę powodzenia, gratuluję odwagi i formy – mówił podczas podpisania umowy starosta Marek Kwiatkowski.

Prezes Krynickiej Organizacji Turystycznej podziękował za wsparcie i zaznaczył, że w całej Polsce co roku powstają nowe ścieżki rowerowe, więc warto skorzystać z takiej formy podróżowania. W tym roku w wyzwaniu udział weźmie również mieszkanka Ukrainy, która na Sądecczyźnie schroniła się przed wojną.

Czytaj także: Wyszukaj… Dawid 09 zgłoś się, czyli Janczyk odnalazł się w nowym klubie

Fot. Krynicka Organizacja Turystyczna/
Powiat Nowosądecki 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.