Ponad 1300 osób stawiło się do kwalifikacji wojskowej

Ponad 1300 osób stawiło się do kwalifikacji wojskowej

kwalifikacja wojskowa, powiat nowosądecki

Przez 46 dni do kwalifikacji wojskowej w powiecie nowosądeckim stawiło się 1287 mężczyzn i 83 kobiety. Była ona prowadzona przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Nowym Sączu przy współpracy z zarządem powiatu.

Całym procesem kwalifikacji zajmowało się kilka osób, w tym m.in. lekarze: Robert Gajewski, Marek Czosnek, Stanisław Stawowy, Paweł Biel oraz pielęgniarka Anna Gondek, a także mjr Zbigniew Gacek – szef wydziału rekrutacji WCR oraz ppłk Henryk Kiełbasa – komendant WCR.

– W imieniu starosty Marka Kwiatkowskiego dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy tegorocznej kwalifikacji. Ma ona szczególne znaczenie w obecnym czasie, gdy za naszą granicą toczy się wojna w Ukrainie – zwracał uwagę na spotkaniu kończącym tegoroczną kwalifikację wicestarosta nowosądecki Antoni Koszyk.

W tym roku obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegali:

  • mężczyźni urodzeni w 2003 roku,
  • mężczyźni urodzeni w latach 1998-2001, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej,
  • osoby urodzone w latach 2001-2002, które zostały uznane za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia (kategoria zdolności B),
  • kobiety urodzone w latach 1998-2003, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej
  • kobiety, pobierające naukę w szkołach medycznych i weterynaryjnych oraz na innych kierunkach (np. psychologia, farmacja, pielęgniarstwo)
  • osoby, które ukończyły 18 lat i nie skończyły 24 lat życia oraz zgłosiły się ochotniczo do kwalifikacji wojskowej, jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.
Fot. Źródło: Starostwo Powiatu Nowosądeckiego 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.