Nowy Sącz: zaprosił panią w odwiedziny. Pani przyszła w towarzystwie rozbójników

Nowy Sącz: zaprosił panią w odwiedziny. Pani przyszła w towarzystwie rozbójników

Zaczęło się bardzo romantycznie: 54-letni mężczyzna zaprosił poznaną wcześniej kobietę w odwiedziny. Nie wiedział, że była w zmowie z trzema mężczyznami, którzy po chwili weszli do mieszkania . Stosując przemoc ukradli gospodarzowi telefon i pieniądze. Poniósł straty które oszacował na ok. 4 tys. złotych. Tylko kilka godzin zajęło sądeckim policjantom zatrzymanie trzech sprawców rozboju. Dzień później, w ręce funkcjonariuszy wpadł czwarty amator cudzego mienia. Po około dwóch godzinach od zgłoszenia przy ul. Kochanowskiego, policyjni wywiadowcy zatrzymali pierwszego z podejrzewanych. Chwilę później, przy ul. Naściszowskiej w ręce policjantów prewencji trafił drugi z mężczyzn, natomiast kobietę funkcjonariusze zatrzymali w centrum miasta. Ustalili również gdzie sprawcy schowali telefon i część skradzionych pieniędzy.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Wydziału Kryminalnego wytypowali czwartego ze sprawców. Mężczyzna został zatrzymany przy ul. Jana Pawła przez policjantów dzielnicowych. Podczas sprawdzenia okazało się jeszcze że miał przy sobie narkotyki.

Zatrzymani usłyszeli zarzut rozboju, za który grozi od 2 do 12 lat więzienia. Wobec 27-letniej kobiety i 20-letniego mężczyzny prokurator zastosował dozór policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania się z nim oraz zakaz opuszczania kraju.

Natomiast dwóch kolejnych sprawców: 35 – latek i 27 – latek, ze względu na przeszłość kryminalną, trafiło do aresztu na trzy miesiące. Grozi im wyższy wymiar kary niż 12 lat. Oprócz tego, 27-latek usłyszał jeszcze zarzut posiadania środków odurzających.

Policjanci odzyskali skradziony telefon i znaczną część skradzionych pieniędzy.

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.