Krużlowa Wyżna. Miasteczko rowerowe jest już otwarte

Krużlowa Wyżna. Miasteczko rowerowe jest już otwarte

otwarcie miasteczka ruchu drogowego w Krużlowej Wyżnej

Gmina Grybów zyskała właśnie nową atrakcję. W ubiegłym tygodniu przy szkole w Krużlowej Wyżnej oficjalnie otwarto miasteczko ruchu drogowego dla rowerów. Plac pod jego budowę przekazano pod koniec sierpnia tego roku.

Otwarcie nowo powstałego miasteczka rowerowego odbyło się w czwartek 27 października. W wydarzeniu wziął udział m.in. dyrektor nowosądeckiego MORD-u, Marek Pławiak. Byli tam także obecni funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, którzy opowiedzieli dzieciom o podstawach przepisów ruchu drogowego.

Z miasteczka skorzystają nie tylko uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krużlowej Wyżnej, przy którym się ono znajduje, ale także pozostali mieszkańcy gminy Grybów. Jak podkreślają przedstawiciele grybowskiego urzędu gminy, dzieci korzystające z obiektu będą czuć się pewniej i bezpieczniej na prawdziwej drodze.

O tym, że wójt gminy Grybów Jacek Migacz podpisał umowę na utworzenie miasteczka ruchu drogowego dla rowerów, informowaliśmy TUTAJ. Koszt tej inwestycji wyniósł w sumie ponad 230 tysięcy złotych. Część pieniędzy pochodziła ze środków województwa w ramach projektu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno-sportowa – MIRS”.

fot. M. Książkiewicz


Czytaj też:

Wkrótce załamanie pogody. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama