Jubileusz 15-lecia Szkoły Muzycznej w Starym Sączu. Gdzie obejrzeć finałowy koncert?

Jubileusz 15-lecia Szkoły Muzycznej w Starym Sączu. Gdzie obejrzeć finałowy koncert?

szkoła muzyczna, stary sącz

Już jutro (5 listopada) odbędzie się jubileusz 15-lecia Szkoły Muzycznej I stopnia w Starym Sączu. Uroczystości rozpoczną się od Mszy Świętej. Dwie godziny później zaplanowano jubileuszowy koncert, który odbędzie się w sali starosądeckiego kina „Sokół”.

Szkoła Muzyczna I stopnia powstała we wrześniu 2007 roku za zgodą i pod nadzorem Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego. W pierwszym roku naukę rozpoczęło 14 uczniów, którzy kształcili się w nauce gry na fortepianie, skrzypcach, klarnecie i saksofonie. Na przestrzeni 15 lat szkolne mury opuściło 155 absolwentów. Wielu z nich zdecydowało się na kontynuację nauki w szkołach muzycznych II stopnia oraz muzycznych akademiach. Absolwenci aktywnie udzielają się artystycznie, będąc częścią orkiestr i różnych zespołów.

Od 5 lat placówka ma swoją siedzibę w centrum miasta przy ul. Kazimierza Wielkiego 14. Między czasie utworzono klasy nauki gry na gitarze i akordeonie. Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00 w Kościele pw. Św. Elżbiety Węgierskiej. Zaprezentują się chóry szkół ze Starego Sącza, Nowego Sącza, Łącka, Gołkowic, Marcinkowic a także kwartet dęty pod dyrekcją Leszka Moryto. Na godz. 17.00 zaplanowano jubileuszowy koncert w sali kina „Sokół”. Wystąpią między innymi uczniowie, nauczyciele oraz gościnnie Orkiestra Państwowa Szkoły Muzycznej I stopnia im. F. Chopina w Nowym Sączu pod dyrekcją Marii Biel.

Dyrektor starosądeckiej placówki Joanna Ustarbowska – Dudka w rozmowie z naszym portalem zachęca wszystkich do oglądania koncertu za pośrednictwem dostępnej platformy internetowej.

– W sali kinowej mamy dostępnych 260 miejsc. Istnieje prawdopodobieństwo, że nie każdy kto zechce wziąć udział będzie mógł to uczynić osobiście. Z myślą o takich osobach zorganizowaliśmy transmisję online, na którą serdecznie zapraszam – mówi Joanna Ustarbowska – Dudka.

Koncert od godz. 17.00 będzie można obejrzeć TUTAJ

Fot: SmSS

Czytaj także: Ochotnicze Straże Pożarne skorzystają na ustawie o maksymalnych cenach energii?