Krużlowa Wyżna. Biegowy sukces uczniów. Najlepsi w województwie. 5 miejsce w Polsce (zdjęcia)

Krużlowa Wyżna. Biegowy sukces uczniów. Najlepsi w województwie. 5 miejsce w Polsce (zdjęcia)

Kryżlowa WYżna, biegi, zwycięstwo, Bydgoszcz, zawody, Nowy Targ

– To największy nasz biegowy sukces, odkąd jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej. A pracuję tu dwadzieścia lat – mówi w rozmowie z naszą redakcją Waldemar Śniadecki. Jego podopieczni (a także drugiego z nauczycieli: Damiana Jędrusika), zajęli wczoraj 5. miejsce w Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych. Impreza odbyła się w Bydgoszczy.

Aby się zakwalifikować, trzeba było najpierw być najlepszym w rywalizacji powiatu nowosądeckiego, potem w zmaganiach wojewódzkich. Te odbyły się tydzień temu w Nowym Targu. Uczniowie Szkoły Podstawowej z Krużlowej Wyżnej zwyciężyli pod Tatrami. To dało przepustkę do wczorajszej, ogólnopolskiej rywalizacji.

– To największy nasz biegowy sukces, odkąd jestem nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Krużlowej Wyżnej. A pracuję tu dwadzieścia lat. Zajęcie piątego miejsca w Polsce napawa dumą. Tym bardziej, że rywalizowaliśmy także ze szkołami, które mają klasy sportowe. To oznacza, że w tygodniu mają po dziesięć lekcji wychowania fizycznego. W naszej szkole klas sportowych nie ma, a zatem odbywają się cztery lekcje wychowania fizycznego – zauważa Waldemar Śniadecki.

Aby wyjazd do Bydgoszczy mógł być możliwy, na wysokości zadania musiało stanąć wiele osób. Pomogła Gmina Grybów: sfinansowała pobyt i transport. Duży wkład wykonał także dyrektor szkoły Stanisław Wanatowicz. Pozyskał fundusze. Młodzież mogła dzięki temu przystąpić do zmagań. – Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim osobom i sponsorom, które pomogły w organizacji logistycznej. Bez ich udziału ten wyjazd nie doszedłby do skutku – dodaje Waldemar Śniadecki.

Sukces zarówno dziewcząt jak i chłopców
We wczorajszych Ogólnopolskich Drużynowych Biegach Przełajowych w Bydgoszczy rywalizowała zarówno reprezentacja dziewcząt jak i chłopców. Nasz rozmówca precyzuje, że obowiązywał podział na kategorie wiekowe. – Dziewczyny rywalizowały w kategorii wiekowej rocznik 2012, to jest 4 klasa szkoły podstawowej. Było to dla nich bardzo dobre doświadczenie. Zajęły dziewiątą lokatę w składzie: Wiktoria Abram, Joanna Frączek, Sylwia Jasińska, Magdalena Mężyk, Joanna Rola, Julia Szczygieł oraz Sandra Żarnowska. Tutaj warto nadmienić, że my biegamy po nieco innych trasach, aniżeli ta, którą zastaliśmy w Bydgoszczy. Naszym terenem biegania jest nowotarskie lotnisko. W Bydgoszczy trasa była mocno zróżnicowana: piasek, miejscami wysoka trawa. To wszystko ma znaczenie. Tym większa duma z postawy zawodniczek i zawodników – mówi Waldemar Śniadecki w rozmowie z portalem DTS24, po czym dodaje:

– Chłopcy wykazują się szeregiem wartościowych cech. Są bardzo ambitni, chętni do pracy. Dobrze rokują na przyszłość. Piąte miejsce w Polsce wywalczyli: Bartłomiej Gajkowski, Sebastian Budzyn, Kacper Olech, Hubert Gruca, Artur Mężyk, Eryk Szczepanek i Seweryn Jędrusik. Cieszy też to, że młodzież nie zaprzestaje biegania po opuszczeniu szkoły. Na zawodach wojewódzkich w Nowym Targu spotykaliśmy osoby, które są już licealistami i kontynuują bieganie – dostrzega Waldemar Śniadecki w rozmowie z DTS24.

Czytaj także: Pilne! Przyjaciele Piotra relacjonują dzień jego wypadku w Tęgoborzy. Inicjują pomoc [ZBIÓRKA]

Fot: Waldemar Śniadecki / ULKS Korzenna

Share on twitter
Share on facebook

Jesteś tegorocznym maturzystą ? Chcesz zostać prawnikiem lub chcesz poszerzyć swoje umiejętności w zakresie prawa ? Ten materiał jest dla Ciebie

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama