Kim jest mężczyzna, którego ciało wyłowiono z Dunajca? Toczy się postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci

Kim jest mężczyzna, którego ciało wyłowiono z Dunajca? Toczy się postępowanie ws. nieumyślnego spowodowania śmierci

poszukiwania, Dunajec

26 kwietnia w godzinach przedpołudniowych ratownicy WOPR znaleźli ciało mężczyzny nieopodal mostu w Kurowie. Obecnie w tej sprawie w Prokuraturze Rejonowej w Nowym Sączu toczy się postępowanie z artykułu 155 k.k., czyli dotyczące nieumyślnego spowodowania śmierci.

Ciało wyłowiono 26 kwietnia nieopodal mostu w Kurowie. Miesiąc wcześniej również w okolicach mostu w Kurowie znaleziono zwłoki 32-latka z Barcic. Teraz zwłoki mężczyzny znaleziono w znaczymy stopniu rozkładu. Aby zidentyfikować mężczyznę, wykonano m.in. badania DNA. Czy jest to zaginiony 24 lutego nastolatek z Nowego Sącza?

– Najprawdopodobniej tak, jednak nie mamy jeszcze potwierdzenia z badań DNA, które wykonuje Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wczoraj przeprowadzono sekcję zwłok, pobrano także do badań wycinki i próbki. Czekamy na potwierdzenie tej identyfikacji. Nie mogę zatem ze stuprocentową pewnością potwierdzić tożsamości mężczyzny, jednak wszelkie poszlaki wskazują, że jest to ta osoba zaginiona – poinformował w rozmowie z naszą redakcją Prokurator Rejonowy w Nowym Sączu Jarosław Łukacz.

Postępowanie toczy się z artykułu 155 k.k.. Śledczy standardowo sprawdzają, czy do śmierci nastolatka mógł się ktoś przyczynić.

– Najprawdopodobniej nie. Możliwe, że do tragicznego zdarzenia doszło na skutek wypadku. To jest przedmiotem ustaleń – wyjaśnia prokurator Łukacz.

Przypominamy, 19-latek z Nowego Sącza zaginął 24 lutego. Ostatni raz widziany był w rejonie mostu heleńskiego, o czym informujemy w artykule: Zaginął 19-letni Adam Duda. Ostatni raz widziany był w rejonie mostu heleńskiego. Jego poszukiwania kilkukrotnie były prowadzone na rzece Dunajec, bezskutecznie.

Czytaj także: Szczęśliwy finał poszukiwań 80-latki

Fot. Polska Policja