Królowa Górna: pożar ciężarówki transportującej złom

Wczoraj w godzinach popołudniowych w Królowej Górnej doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem pojazdu transportującego złom w kontenerze. Zawartość załadunku podczas podróży zajęła się ogniem. Na szczęście świadome zachowanie i szybka reakcja kierowy pozwoliły uniknąć tragedii.

Renault2

Do zdarzenia doszło na drodze powiatowej 1575K. Kierujący samochodem ciężarowym marki Volvo zauważył, że transportowany przez niego złom zaczął się palić. Natychmiast zatrzymał samochód, a zajęty ogniem kontener wraz z ładunkiem zdjął z ramy podwozia i ustawił go na drodze. Zachowanie kierowcy pozwoliło uniknąć zajęcia się ogniem całego pojazdu. Sam w wyniku zdarzenie również nie odniósł żadnych obrażeń.

Na miejscu zdarzenia ponad dwie godziny pracowały: zastępy z jednostki ratowniczo- gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu, OSP Ptaszkowa , OSP Bogusza oraz OSP Królowa Górna. Zabezpieczono miejsce zdarzenia , podano prąd piany w natarciu na pożar, a następnie wody przez dwóch ratowników zabezpieczonych w aparaty ochrony dróg oddechowych. Kierowali również ruchem w miejscu działań.

Ze względu na brak możliwości dostępu do zarzewia ognia, kontener rozładowano na złomowisku w Nowym Sączu, a zastęp PSP udał się za samochodem ciężarowym w celu przelania rozładowanego złomu wodą, aby zlikwidować zagrożenie pożarowe.

PUMA
TagiPSP

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.