Kręci ich bezpieczne białe szaleństwo

W ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, 9 lutego 2020 roku stacji narciarskiej Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla sądeccy policjanci uczestniczyli w akcji poświęconej bezpieczeństwu najmłodszych narciarzy i snowboardzistów.

wsb3

Spotkanie z policjantami było dobrą okazją, by uczestnicy zimowego wypoczynku spędzający aktywnie czas na nartach mogli poznać zasady bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich. Promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnienie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej to główne cele kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, którą swoim patronatem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W ramach tej akcji policjanci Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu wspólnie z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Piwnicznej-Zdroju przypominali miłośnikom białego szaleństwa podstawowe zasady bezpieczeństwa na stokach narciarskich, wręczając m.in. ulotki informacyjne z dekalogiem FIS. Podczas rozmowy z policjantami, w szczególności młodzi ludzie mieli okazję dowiedzieć się, jak należy zachowywać się podczas jazdy, by była ona bezpieczna i sprawiała jak najwięcej przyjemności, przy jednoczesnym poszanowaniu innych narciarzy korzystających ze stoku.

Funkcjonariusze zorganizowali również konkursy z nagrodami dla najmłodszych, które dotyczyły właściwego zachowania się na stoku. Dodatkowo zachęcali dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Stok nie jest dla Bałwanów”, gdzie zadaniem uczestników jest zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS (więcej informacji o konkursie tutaj).

 

asp. Iwona Grzebyk-Dulak

Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu

 

Lubisz wypić grzańca na narciarskim stoku? Pij z umiarem! Jeśli przesadzisz, możesz słono zapłacić [FILM]

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.