Kradzież w Domu Pomocy Społecznej. Łupem 10 tysięcy

Kradzież w Domu Pomocy Społecznej. Łupem 10 tysięcy

policja, DPS Gorlice

W Domu Pomocy Społecznej w Gorlicach zginęło 10 tysięcy złotych. Pieniądze należały do jednego z pensjonariuszy. Potencjalny sprawca został wytypowany kolejnego dnia.

1 grudnia policjanci Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach zostali wezwani do jednego z Domów Pomocy Społecznej znajdujących się w Gorlicach, gdzie miało dojść do kradzieży pieniędzy w kwocie ponad 10 tys. złotych.

– Pokrzywdzonym okazał się jeden z pensjonariuszy. Przybyli na miejsce policjanci niezwłocznie podjęli czynności zmierzające do ustalenia szczegółów zdarzenia. Następnie bardzo szybko wytypowali osobę, która mogła być sprawcą kradzieży, a po przeszukaniu pokoju w którym przebywał ujawnili zarówno skradzioną saszetkę z kopertą oraz 10 tys. zł – relacjonuje asp. szt. Gustaw Janas, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Sprawcą okazał się być 65-letni pensjonariusz Domu Pomocy Społecznej, który przyznał się do winy. Mężczyzna część kwoty zdążył już wydać. Za kradzież może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Czytaj także: Ci ludzie potrzebują pomocy. Rusza projekt #równieważni

Fot. arch. Polska Policja 
Share on twitter
Share on facebook