Ci ludzie potrzebują pomocy. Rusza projekt #równieważni

Ci ludzie potrzebują pomocy. Rusza projekt #równieważni

Fundacja Garda rozpoczyna ważny projekt. Akcja #równieważni będzie wsparciem dla mieszkańców Małopolski, którzy borykają się z niepełnosprawnością i z trudną sytuacją materialną.

W ramach projektu powstaje strona www.rowniewazni.pl. Znajdzie się tam galeria zdjęć wraz z opisami uczestników akcji, a także odnośniki do prowadzonych na ich rzecz zbiórek. Ponadto w planach są wystawy zdjęć w dziesięciu nowosądeckich szkołach. Na każdej prezentowanej fotografii znajdzie się kod QR, który ułatwi uczniom i ich rodzicom dokonywanie wpłat na wybrane zbiórki.

Wystawy mają zwrócić uwagę dzieci i młodzieży na to, że wśród nas żyją ludzie, którzy marzą o normalnym życiu, a nasze problemy w porównaniu z ich troskami często wydają się być błahe. Tym samym uczymy najmłodszych, że warto pomagać. Wszyscy jesteśmy #równieważni, dlatego zwróćmy uwagę na tych, którzy tego potrzebują i wyciągnijmy pomocną dłoń – zaznacza Grzegorz Migda, prezes fundacji Garda.

Strona i wystawy to jednak nie wszystko. Przedstawiciele fundacji chcą także pozyskać przedmioty na aukcje prowadzone na facebookowej grupie „DOBRE LICYTACJE„. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafią do wirtualnych skarbonek uczestników projektu.

Pod skrzydłami akcji #równieważni, która rusza 12 grudnia, ma się znaleźć 25 osób. Lista jeszcze nie jest zamknięta. Główne kryteria wyboru potrzebujących to niepełnosprawność, trudna sytuacja materialna i wiek powyżej sześciu lat.

Okres przedświąteczny sprzyja dobrym inicjatywom, dlatego mamy nadzieję, że jest to idealny czas na nagłośnienie zbiórek osób w ciężkiej sytuacji materialnej – wyjaśnia prezes Grzegorz Migda.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w projekcie mogą skontaktować się z fundacją drogą mailową: [email protected] Przypomnijmy, że GARDA jest też inicjatorem projektu #równiepiękni, o którym pisaliśmy między innymi TUTAJ.

fot. ilustr. pixabay

Share on twitter
Share on facebook