Koszykówka. Sezon zaczęli od wygranej

Koszykarze STK Nowy Sącz rozpoczęli sezon meczem wyjazdowym w Rzeszowie w III lidze seniorów. Rozpoczęli najlepiej jak mogli, czyli pokonując gospodarzy.

AZS Politechnika Rzeszowska – STK WIKAR Nowy Sącz 75:78 (18:19, 12:21, 22:26, 23:12)

AZS: Rycerz 23, J. Szubart 23, Dobrzański 7, Podracki 7, P. Szubart 5, Lipiński 5, Sowa 3, Rzeźnik 2.

STK Wikar: T. Obrzut 21 (3×1), A. Strzelec 21 (5×3), M. Strzelec 14 (1×3), Berowski 7, Konieczny 7 (1×3), Sławecki 6, Fałowski2, Zarzeka, Garbacz.

Sądeczanie nie byli faworytem spotkanie tym bardziej, że do Rzeszowa pojechali w mocno okrojonym składzie. Mimo to podjęli walkę co w konsekwencji dało zwycięstwo. Podobnie jak w poprzednim sezonie bardzo dobrze spisali się liderzy. Trójka sądeckich koszykarzy: Tomasz Obrzut 21 punktów, Adam Strzelec 21 punktów oraz Marcin Strzelec 14 punktów nie miała obie równych. Dynamiczne akcje były kończone celnymi rzutami. Mecz był emocjonujący bowiem rzeszowianie cay czas próbowali odrabiać straty. Do przerwy prowadził zespół STK 40:30. Po trzech kwartach wciąż lepsze było STK powiększając przewagę 66:52. Ostatnia część meczu była bardzo dynamiczna oraz emocjonująca. Rzeszowianie zaczęli grać agrsywniej w obronie a ich kontry były bardzo skuteczne. Inna sprawa, że zmęcznie w zespole z Nowego Sącza też dawało się we znaki. Na szczęście, mimo wyosko przegranej kwarty 12:23, w meczu zwyciężyli sądeczanie.

Kolejny mecz STK WIKAR NOWY SĄCZ – UKS Regis Wieliczka, rozegrany zostanie 18 października – niedziela – godzina 20:00 (Hala Na Rurach).