Czy kierowca jest zawodem deficytowym?

Czy kierowca jest zawodem deficytowym?

Już od kilku lat na rynku pracy znacznie wzrosło zapotrzebowanie na kierowców. Osoby wykonujące ten zawód mogą liczyć na wiele intratnych propozycji zatrudnienia, także poza granicami kraju. Warto nieco bliżej przyjrzeć się tej profesji i określić, kto ma największe szanse na zdobycie atrakcyjnej posady.

Propozycje pracy dla kierowców

Zawodowi kierowcy muszą liczyć się z różnymi oczekiwaniami pracodawców – warto dokładnie się z nimi zapoznać, przeglądając aktualne oferty pracy. Obecnie poszukiwani są przede wszystkim kierowcy samochodów dostawczych. Jest to związane z dynamicznym rozwojem branży TLS. Wielu pracodawców proponuje zatrudnienie także osobom bez doświadczenia zawodowego. Ponadto, zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach, można dostrzec zwiększone zapotrzebowanie na kierowców autobusów. Zazwyczaj firmy oferują pracę w systemie zmianowym, w ramach standardowej umowy o pracę. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na propozycje zatrudnienia poza granicami kraju. W tym przypadku poszukiwani sąatr głównie kierowcy samochodów ciężarowych oraz dostawczych. Mogą oni liczyć na bardzo atrakcyjne wynagrodzenie, nierzadko przekraczające 10 000 zł brutto miesięcznie. Wysokość pensji zależy od ilości pokonywanych kilometrów oraz specyfiki samej trasy.

Dodatkowe benefity dla kierowców i warunki pracy

Warto zdecydować się na zawód kierowcy również ze względu na szereg dodatkowych benefitów. Wiele firm proponuje swoim pracownikom takie korzyści pozapłacowe, jak dostęp do prywatnej opieki medycznej czy pakiet ubezpieczeń. Ponadto, w niektórych firmach kierowcy dodatkowo mogą skorzystać z karnetów na zajęcia sportowe. Dla wielu osób minusem pracy w tym zawodzie jest system zmianowy. Dotyczy on głównie osób kierujących autobusami miejskimi, autokarami oraz samochodami ciężarowymi. Należy jednak podkreślić, że przy odpowiednio ustalonym grafiku można szybko przyzwyczaić się do tej niedogodności.

Podsumowanie

Zastanów się nad pracą w zawodzie kierowcy i przekonaj się, na jakie wynagrodzenie możesz liczyć. Zwróć szczególną uwagę na oferty pracy poza granicami kraju, ponieważ wiążą się one ze znacznie wyższą pensją w porównaniu z analogicznym stanowiskiem w Polsce. Sprawdź, jak duże jest zapotrzebowanie na kierowców w interesującym Cię regionie.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama