Korzenna: w strażackiej remizie wkrótce znów poleje się krew

Już w najbliższą niedzielę strażacy i ,,cywilni” śmiałkowie pokażą w remizie OSP Korzenna, jak wielkie mają serca. Podzielą się bezcennym lekarstwem, czyli swoją krwią. Jeśli możesz, dołącz i ty!

wsb3

Na wszystkich chętnych tradycyjnie czekać będzie personel medyczny z sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przypomnijmy, że krew oddać mogą osoby powyżej 18 roku życia, w dobrym stanie zdrowia i wadze nie niższej niż 50 kg. Jednak każdy będzie na miejscu indywidualnie kwalifikowany przez lekarza.

Strażacy z OSP Korzenna już od wielu lat organizują krwiodawstwo dwa razy w roku. Na akcjach pojawiają się nie tylko miejscowi druhowie oraz strażacy z innych jednostek, ale też ich rodziny oraz wiele niezwiązanych ze strażą osób. Przychodzą mężczyźni i kobiety w różnym wieku, mieszkańcy Korzennej, jak i innych miejscowości. Czasem pojawiają się nawet całe rodziny.

Często strażacy, którzy nie mogą oddawać krwi, przyprowadzają w zamian swoich bliskich. Każdy jest mile widziany, a w remizie panuje prawdziwie rodzinna atmosfera, zwłaszcza, że wiele osób pojawia się na akcjach krwiodawstwa regularnie i niemal wszyscy się już znają.

Akcja Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika odbędzie się w niedzielę (27 września) w godzinach od 9. d0 14. w remizie OSP Korzenna.

O tym, dlaczego patronem strażackiego krwiodawstwa jest ks. Artur Babik pisaliśmy TUTAJ.

fot. archiwum

 

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]