Korzenna. Ukrainki będą sprzedawać swoje potrawy i wypieki

Korzenna. Ukrainki będą sprzedawać swoje potrawy i wypieki

kiermasz ukraiński

Ukrainki, które uciekły przed wojną i znalazły schronienie na terenie gminy Korzenna, przygotują tradycyjne potrawy, wypieki i ozdoby świąteczne. Wszystko to będzie można kupić podczas kiermaszu, który odbędzie się w najbliższą środę (13 kwietnia) na placu targowym w Korzennej.

Jak pisaliśmy TUTAJ, uchodźcy w gminie Korzenna trafili zarówno do przygotowanych przez gminę lokali, jak i do domów prywatnych osób. W pomoc bardzo zaangażowała się też korzeńska parafia. Ukraińcy, którzy dotarli do Korzennej, pochodzą z różnych stron ogarniętego wojną kraju, m.in. z Kijowa, Charkowa, Zaporoża, Krzywego Rogu i Lwowa.

Pomysł zorganizowania kiermaszu wyszedł od wójta Leszka Skowrona. Ukrainki, które mieszkają obecnie w gminnych lokalach w Jasiennej i Mogilnie, chętnie przystały na tę inicjatywę. Wszystkie potrzebne produkty dostarczy gmina oraz darczyńcy, a uchodźczynie przygotują z nich ukraińskie potrawy, wypieki oraz tradycyjne ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie do dyspozycji Ukrainek. Pomoże im w zakupie najpotrzebniejszych obecnie rzeczy. Niektóre z kobiet mają kilkoro dzieci.

Teraz są uzależnione od pomocy innych. Chodzi o to, by choć w pewnym stopniu mogły stać się niezależne finansowo i kupić sobie to, co w danej chwili najbardziej potrzebne – wyjaśnia sekretarz gminy Beata Semla, która zajmuje się koordynacją pomocy dla uchodźców.

Kiermasz odbędzie się w najbliższą środę (13 kwietnia) na placu targowym w Korzennej. Potrwa od godziny 15:00 do 18:00.

– Obok pań mieszkających w lokalach komunalnych mogą w nim wziąć udział także uchodźczynie mieszkające w domach prywatnych. Wcześniej ze względów organizacyjnych powinny się jednak skontaktować z Beatą Semla (tel. 660403478) – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Korzenna.

Jak zaznaczają, kiermasz to nie tylko okazja do pomocy Ukrainkom, ale też do wzajemnego poznania się.

fot. archiwum dts24.pl, pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.