Korzenna. Strażacy znów zapraszają na akcję krwiodawstwa

Już jutro w remizie OSP Korzenna będzie można za pomocą prostego gestu uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie. Strażacy zapraszają na kolejną Akcję Honorowego Oddawania Krwi im. ks. Artura Babika.

Na krwiodawstwie w Korzennej od lat pojawiają się nie tylko strażacy i ich rodziny, ale i wielu ,,cywilów”. Niektórzy przybywają całymi rodzinami. Bezcennym lekarstwem, jakim jest krew, mogą podzielić się osoby powyżej 18 roku życia, ważące więcej niż 50 kg i będące w dobrym stanie zdrowia. Jednak każdy jest na miejscu indywidualnie kwalifikowany przez lekarza.

Jutro (niedziela, 19 września) od godziny 9:00 do 14:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Korzennej na wszystkich chętnych czekać będzie personel medyczny z sądeckiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystko odbywać się będzie w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Przypomnijmy, że korzeńscy strażacy organizują takie wydarzenia od lat dwa razy w roku. Ostatnia akcja, która odbyła się w marcu tego roku, okazała się rekordowa pod względem ilości osób, które oddały krew. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

fot. Stanisław Wojtarowicz

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.