Korzenna. Strażacy walczyli z wodą płynącą przez centrum miejscowości

Około 12:30 strażacy ruszyli do działań w Korzennej. Drogą w centrum miejscowości płynęła woda. Przejeżdżające samochody wyglądały tak, jakby brnęły w nurcie rzeki.

Druhowie z OSP Korzenna i OSP Korzenna Centrum rozwozili worki z piaskiem i pomagali w zabezpieczaniu posesji. Wkrótce do działań dołączyły też zastępy z Lipnicy Wielkiej oraz Jasiennej. Na miejscu byli również funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nowym Sączu.

Woda płynęła drogą, zalała między innymi piwnicę w remizie OSP Korzenna i wykopy związane z pracami prowadzonymi przy budynku Urzędu Gminy.

Na szczęście po jakimś czasie deszcz osłabł i woda opadła. Mieszkańcy z niepokojem spoglądali w kierunku potoku płynącego przez Korzenną, ale tym razem nie wylał. Przypomnijmy – w lipcu zamienił się w rwącą rzekę, niszczącą wszystko na swej drodze. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Dziś w gminie Korzenna, jak w kilku innych miejscach naszego regionu, ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe (więcej TUTAJ). Od rana panują trudne warunki atmosferyczne. Poziom rzek w wielu miejscach niebezpiecznie się podnosi, o czym pisaliśmy TUTAJ.

fot. Dominik Wojtarowicz, Kinga Nikiel-Bielak

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.