Kradł whisky i rowery. Postawiono mu 20 zarzutów

Rowery

Zatrzymano 32-latka, który w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dopuścił się kilkunastu kradzieży na terenie Sądecczyzny. Jego łupem padły między innymi rowery i 22 butelki whisky. Grozi mu teraz do 15 lat więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany w zeszłą środę (25 sierpnia) po kradzieży w jednym z dyskontów. Jak ustalili sądeccy policjanci, 32-latek od końca czerwca tego roku ukradł 12 rowerów, elektronarzędzia, kamerę monitoringu, a także 22 butelki whisky o pojemności 1-1,5 litra. Spowodował tym samym straty w wysokości około 24 tysięcy złotych.

W piątek (27 sierpnia) złodziej usłyszał aż dwadzieścia zarzutów – mowa między innymi o kradzieżach z włamaniem i paserstwie umyślnym. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.

Sąd jednak może orzec wyższy wymiar kary (do 15 lat) z uwagi na to, że sprawca popełnił te przestępstwa w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności – informuje Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

32-letni sądeczanin jest objęty dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia – kamerę monitoringu oraz 7 rowerów o wartości 11 tysięcy złotych, które wróciły do swoich właścicieli.

fot. KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.