Nowy Sącz. Dachujące auto uszkodziło skrzynkę elektryczną

Dzisiaj (30 sierpnia) tuż po godzinie 8:00 na ulicy Jana Pawła II w Nowym Sączu doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jeden z pojazdów dachował i uszkodził m.in. skrzynkę elektryczną.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu. Przyjechał również patrol policji, karetka pogotowia ratunkowego, a także pogotowie energetyczne.

Pojazdami, które się zderzyły, podróżowali sami kierujący. Jeden z nich oddalił się pieszo w nieznanym kierunku jeszcze przed przybyciem strażaków, z kolei drugi z nich pozostał na miejscu zdarzenia i nie uskarżał się na żadne dolegliwości.

Gdy służby przybyły na miejsce, oba auta – volkswagen i dacia – znajdowały się poza jezdnią. Pierwszy z wymienionych pojazdów dachował, w wyniku czego uszkodził około 5 metrów ogrodzenia i całkowicie zniszczył skrzynkę elektryczną. Co więcej, okazało się, że przewody, które z niej wystawały, były nadal pod napięciem

Strażacy odłączyli klemy akumulatorów w samochodach, a także uprzątnęli z jezdni pozostałości po kolizji. Działania funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej trwały około godziny. Policjanci, którzy pozostali na miejscu, prowadzili dalsze czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

fot. PSP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.